Zamknij

John Clarke nie żyje. Gwiazdor serialu "Dni naszego życia" miał 88 lat

Judyta Wanicka
22.10.2019 12:45
John Clarke
fot. wikimedia.org

Nie żyje aktor John Clarke. Aktor znany głównie z legendarnej opery mydlanej "Dni naszego życia" zmarł 16 października 2019 roku. Przyczyną śmierci były powikłania po chorobie płuc.

Nie żyje John Clarke z serialu "Dni naszego życia"

Zmarł aktor John Clarke. Legendarny odtwórca roli Mickeya Hortona w operze mydlanej "Dni naszego życia" odszedł 16 października 2019 w Laguna Beach w Kalifornii. O śmierci gwiazdor poinformowała portal "Deadline". Znana jest oficjalna przyczyna śmierci Johna Clarke'a. Aktor zmarł w wyniku powikłań po zapaleniu płuc. W 2007 roku przeszedł rozległy udar mózgu i od tamtej pory miał problemy ze zdrowiem. W chwili śmierci John Clarke miał 88 lat.

John Clark - zmarł gwiazdor kultowej telenoweli

John Clarke był popularnym w Stanach aktorem teatralnym i telewizyjnym. Choć ma na swoim koncie mnóstwo ról w popularnych produkcjach, sławę przyniosła mu telenowela "Dni naszego życia", w której przez 39 lat wcielał się w postać Mickeya Hortona. Zagrał w wielu filmach fabularnych, m.in. "Judgement at Nuremburg", "It’s a Mad, Mad, Mad World", "The Satan Bug", "Man Missing" i "Burma Patrol". W 2005 roku John Clarke otrzymał nagrodę Emmy za całokształt twórczości.

RadioZET.pl/jw