Zamknij

John Gabriel nie żyje. Aktor znany z "Życzenia śmierci 3" miał 90 lat

14.06.2021 12:27
Znicz - materiał poglądowy
fot. Value Stock Images/East News

Zmarł John Gabriel - amerykański aktor, producent, tekściarz i muzyk, odszedł w wieku 90 lat. Co było przyczyną jego śmierci?

14 czerwca 2021 roku odszedł John Gabriel. Amerykański artysta miał 90 lat. Był ojcem aktorki Andrei Gabriel, znanej z takich produkcji jak "Plotkara" czy "Lost".

John Gabriel nie żyje - gdzie grał aktor?

O śmierci Gabriela poinformował portal Deadline, posiłkując się postem na Instagramie córki aktora. Obecnie nie podano przyczyny zgonu 90-latniego artysty. 

Z niewyobrażalnie ciężkim sercem przekazuję wiadomość o odejściu mojego ojca. John Gabriel był moim bohaterem, moim wzorem do naśladowania i moim mistrzem, ale przede wszystkim moim tatusiem. Zawsze będę cię kochała.

John Gabriel urodził się 25 maja 1931 roku w Niagara Falls w stanie Nowy Jork jako Jack Monkarsh. Swoją karierę rozpoczął na scenie w roli aktora i piosenkarza. Występował zarówno w sztukach broadwayowskich jak i off-broadwayowskich. Role przed kamerą zaczął w roku 1953 epizodem w serialu "You Are There". Przez ponad pięć dekad wystąpił w blisko 60 produkcjach filmowych i telewizyjnych.

Największą popularność przyniosła mu postać doktora Seneki Beaulaca w operze mydlanej "Ryan's Hope". Z tę rolę Gabriel w 1980 roku został nominowany do nagrody Emmy. W ciągu swojej kariery wystąpił ponadto w takich filmach jak "El Dorado" (do którego napisał również słowa tytułowego utworu), "Sieć", "Życzenie śmierci 3" czy "Powrót do Nowego Jorku". Grał również w wielu produkcjach telewizyjnych, między innymi "Wyspa Giligana", "Szpital miejski", "The Incredible Hulk Returns", "Pokolenia", "Napisała: Morderstwo", "Kroniki Seinfelda" czy "Prawo i porządek". 

Wraz ze swoją żoną, również aktorką, Sandy Gabriel, zajmował się także produkcją filmową i telewizyjną. Gabriel był też tekściarzem i wokalistą. Śpiewał gościnnie w wielu programach rozrywkowych, między innymi "The Ed Sullivan Show", "The Merv Griffin Show", "The Mike Douglas Show", czy "Regis and Kathy Lee". Oprócz żony Sandy i Andrei Gabriel pozostawił drugą córkę - Melissę, która również jest aktorką oraz swoich dwóch wnuków.

Chcesz być na bieżąco? Dołącz do grupy "Filmy i seriale - newsy i dyskusje fanów" na Facebooku
RadioZET.pl/Deadline/Instagram