Zamknij

John Shrapnel nie żyje. Aktor znany z "Gladiatora" zmagał się z rakiem

Judyta Wanicka
20.02.2020 08:33
John Shrapnel
fot. Rex Features/East News

John Shrapnel zmarł w zeszły piątek. Brytyjski aktor znany z licznych ról filmowych, m.in. Gajusza w superprodukcji "Gladiator" zmarł po długiej walce z chorobą nowotworową. Miał 77 lat.

John Shrapnel z "Gladiatora" nie żyje

John Shrapnel zmarł w piątek, 14 lutego, lecz wiadomość o śmierci brytyjskiego aktora przekazano dopiero w zeszłą środę.

Bardzo nam przykro słyszeć, że zmarł wspaniały aktor John Shrapnel – czytamy na Twitterze brytyjskiego National Theatre.

Shrapnel zmarł po wyczerpującej walce z chorobą nowotworową. Jak podaje portal "The Sun", artysta zostawił żonę (Francesce Bartley) i trójkę dzieci. Ostatnie lata życia spędził z rodziną w dzielnicy Highbury na północy Londynu.

John Shrapnel - zmarła gwiazda światowego kina

John Shrapnel był znany z licznych ról teatralnych i filmowych. Jego kreacje można było podziwiać m.in. w "Nothing Hill", "Troi" oraz "101 Dalmatyńczyków". Międzynarodową sławę przyniosła mu rola Gajusza w hollywoodzkiej superprodukcji "Gladiator". Brytyjczyk ma na koncie mnóstwo ról teatralnych i to teatr traktował jako swoje główne powołanie. Był członkiem prestiżowego National Theatre Company im. Laurence'a Oliviera oraz Royal Shakespeare Company.

John Shrapnel zmarł w wieku 77 lat.

RadioZET.pl/jw