Zamknij

"John Wick 4": Laurence Fishburne powróci do serii z Keanu Reevesem

14.06.2021 11:44
Laurence Fishburne
fot. Invision/Invision/East News

Laurence Fishburne ponownie wcieli się w Bowery Kinga znanego z serii "John Wick". Aktor potwierdził, że wystąpi w nadchodzącej czwartej części filmu z Keanu Reevesem w roli tytułowej.

Dobra wiadomość dla wszystkich fanów serii "John Wick". Laurence Fishburne oficjalnie ogłosił, że zobaczymy go w czwartej części przygód tytułowego płatnego zabójcy. Aktor ponownie wcieli się w tajemniczą postać znaną jako Bowery King.

"John Wick 4" - Laurence Fishburne w obsadzie filmu z Keanu Reevesem

Kiedy w 2014 roku do kin weszła pierwsza część "Johna Wicka", nikt nie spodziewał się chyba, że prosty film akcji z zemstą w tle osiągnie taki sukces i rozrośnie się do własnego kinowego świata. Obecnie powstały trzy części filmu, a w planach są kinowa kontynuacja oraz dwa spin-offy - pełnometrażowy i serialowy.

Fani zastanawiają się, co czeka tytułowego bohatera granego przez Keanu Reevesa w czwartej części "Johna Wicka". To na razie jest objęte tajemnicą, ale wiadomo, że w filmie powróci Bowery King. Gwiazdor serii "Matrix" - Laurence Fishburne, w rozmowie z portalem Collider potwierdził, że ponownie wcieli się w szefa tajnej organizacji ukrytej pod pretekstem ośrodka dla osób bezdomnych. Aktor zdradził, że w najbliższej przyszłości wybiera się do Berlina na zdjęcia do filmu.

Przeczytałem scenariusz. Jest naprawdę bardzo fajny. Chociaż jest to ten sam świat, co w pozostałych trzech filmach, teraz będzie po prostu głębszy. Jest znacznie głębszy, jeśli chodzi o kod zabójcy i związek, jaki ma w szczególności z jedną postacią, którą, jak sądzę, gra pan Watanabe…

Zdjęcia do "Johna Wicka 4" ruszą za kilka miesięcy, między innymi w Niemczech, Francji, Japonii i Stanach Zjednoczonych. Ekipa uda się między innymi do Berlina i Nowego Jorku.

"John Wick 4" - kiedy premiera?

Na nowe krwawe przygody Johna Wicka przyjdzie nam jeszcze poczekać. W filmie oprócz Reevesa i Fishburne'a wystąpią również Shamier Anderson, Donnie Yen, Bill Skarsgard i brytyjska piosenkarka Rina Sawayama, dla której będzie to debiut w pełnometrażowej produkcji fabularnej. Reżyserem "Johna Wicka 4" jest Chad Stahelski. Produkcja nie otrzymała jeszcze konkretnej daty premiery, ale wiadomo, że trafi do kin w roku 2022.

Chcesz być na bieżąco? Dołącz do grupy "Filmy i seriale - newsy i dyskusje fanów" na Facebooku
RadioZET.pl/Collider