Zamknij

John Witherspoon nie żyje. Znany aktor i komik miał 77 lat

Maciej Friedrich
30.10.2019 11:48
John Witherspoon nie żyje. Znany aktor i komik miał 77 lat
fot. screen:YouTube

W wieku 77 lat zmarł John Witherspoon, uznany amerykański komik i aktor, który na swoim koncie miał wiele zapadających w pamięć ról. Zagrał między innymi w popularnej komedii „Piątek”. O śmierci gwiazdora poinformowali jego najbliżsi.

W wieku 77 lat zmarł John Witherspoon, popularny aktor i komik. Popularny amerykański gwiazdor ma na swoim koncie wiele zapadających w pamięć ról. Wystąpił między innymi w „Piątku”, „Tysiącu słów”, „Dr Dolittle 2” czy „Małym”. Zyskał ogromną popularność jako stand-uper, pojawił się również w kilku teledyskach, w tym klipie do utworu „I Just Wanna Love U” Jaya-Z.

Nie żyje John Witherspoon. Rodzina aktora i komika pogrążona w żałobie

Informację o śmierci Witherspoona podali najbliżsi gwiazdora za pośrednictwem poświęconych mu profili w mediach społecznościowych. Oficjalne konto komika ma być dalej prowadzone przez jego syna, który w ten sposób chce oddać cześć zmarłemu tacie.

Wszyscy jesteśmy w szoku, prosimy, dajcie nam chwilę, byśmy mogli uczcić życie i pracę Johna. Zmarł jeden z najciężej pracujących ludzi w show-biznesie. Mówił o sobie, że „nie był nikim szczególnym”, ale dla nas był – czytamy w poście informującym o śmierci aktora. 

Przyczyna śmierci Whiterspoona nie została podana.

Nie żyje John Witherspoon – kim był popularny komik i aktor?

John Witherspoon urodził się w 1942 roku w Michigan. Jego starszy brat był muzykiem i tekściarzem, który zainteresował Johnny'ego muzyką i show-biznesem. Nauczył się grać na trąbce i waltorni, jednak ostatecznie odnalazł się w stand-upie. Popularność zyskał w latach 60. i 70. Otworzyło mu to drogę do kariery aktorskiej. Wielu widzów do dziś wspomina jego kreację Williego Jonesa w komedii „Piątek”.

Zagłosuj

Oglądałeś/aś "Piątek"?

Liczba głosów:

RadioZET.pl/MF