Zamknij

Johnny Depp usunięty z obsady filmu "Fantastyczne zwierzęta 3"!

Natalia Nowecka
06.11.2020 19:19
Johnny Depp usunięty z obsady filmu "Fantastyczne zwierzęta 3"!
fot. East News

Johnny Depp nie wystąpi w filmie "Fantastyczne zwierzęta 3". Aktor wydał oświadczenie, w którym wyjaśnił okoliczności swojego odejścia. Co dalej z postacią Grindelwalda?

Johnny Depp nie powróci do roli Gellerta Grindelwalda w filmie  "Fantastyczne zwierzęta 3". Po przegraniu procesu przed brytyjskim sądem, aktor został zmuszony do zrezygnowania z roli. Szczegóły znajdziecie poniżej.

Johnny Depp usunięty z obsady filmu "Fantastyczne zwierzęta 3"

Na początku listopada 2020 roku zapadł wyrok w procesie o zniesławienie, który Johnny Depp wytoczył przeciwko brytyjskiemu dziennikowi The Sun. Dziennikarz rzeczonego tabloidu miał w jednym z artykułów nazwać aktora m.in. "damskim bokserem", powołując się na sprawę dotyczącą jego rzekomej agresji wobec Amber Heard. Sąd oddalił wniosek Deppa, swoją decyzją uzasadniajac tym, że "zdecydowana większość domniemanych napaści na panią Heard przez pana Deppa została udowodniona zgodnie z normami cywilnymi".

Tym samym, zgodnie z opinią sądu, dziennikarz miał prawo oskarżyć Johnny'ego Deppa o przemoc wobec żony. Kilka dni po ogłoszeniu wyroku, zarząd studia Warner Bros. zażądał, by aktor zrezygnował z roli Gellerta Grindelwalda w filmie "Fantastyczne zwierzęta 3".

W świetle ostatnich wydarzeń chciałbym złożyć następujące, krótkie oświadczenie. Po pierwsze, chciałbym podziękować wszystkim, którzy obdarzyli mnie wsparciem i swoją lojalnością. Byłem poruszony licznymi wiadomościami pełnymi miłości i troski, zwłaszcza w ciągu ostatnich dni. Po drugie, chciałbym poinformować, że zostałem poproszony przez Warner Bros. o rezygnację z mojej roli Grindelwalda w "Fantastycznych zwierzętach" i uszanowałem tę prośbę, godząc się na nią. Na koniec chciałbym powiedzieć, że surrealistyczny wyrok sądu w Wielkiej Brytanii nie zmieni mojej walki o prawdę i potwierdzam, że planuję się odwołać. Moje postanowienie pozostaje bez zmian i zamierzam udowodnić, że zarzuty przeciw mnie są fałszywe. Moje życie i kariera nie zostaną zdefiniowane tym okresem.

Johnny Depp

"Fantastyczne zwierzęta 3" - kiedy premiera?

Zgodnie z oświadczeniem wydanym przez włodarzy studia Warner Bros., premiera filmu "Fantastyczne zwierzęta 3" odbędzie się latem 2022 roku. W Gellerta Grindelwalda wcieli się inny aktor.