Zamknij

Judyta Turan z „M jak Miłość” jest ciężko chora. Dramatyczna prośba aktorki

Maciej Friedrich
26.08.2019 11:29
Judyta Turan z „M jak Miłość” jest ciężko chora. Dramatyczna prośba aktorki
fot. Dawid Olczak / www.judyturan.com

Judyta Turan, aktorka znana między innymi z „M jak Miłość” i „Klanu”, zaapelowała do fanów o pomoc. Jak się okazuje, zmaga się z ciężką chorobą nowotworową. Aby walczyć o życie, musi skorzystać z usług bardzo drogiej kliniki.

Judyta Turan to aktorka znana z wielu popularnych polskich seriali. Widzowie mogą kojarzyć ją między innymi z ról w „M jak Miłość”, „Klanie” czy „Barwach szczęścia”. Niestety, w życiu prywatnym aktorka musi mierzyć się z prawdziwym dramatem. Judyta od roku walczy z rakiem piersi. Ma za sobą wyniszczającą chemioterapię oraz poważną operację,

Chemię wspominam jako koszmar, którego nie życzę nikomu. Nie byłam w stanie wstać, jeść, żyć. Leczenie miało pomagać, zabijało mnie – wyznała aktorka.

Niestety, pojawiły się przerzuty do kości. Stan zdrowia Turan jest bardzo poważny. Aktorka zaapelowała o pomoc.

Objawy raka piersi. Jakie symptomy mogą świadczyć o rozwoju raka piersi?

Judyta Turan z „M jak Miłość” prosi o pomoc. Walczy z rakiem piersi

Jedyną szansą na wygranie przez Judytę Turan walki z nowotworem jest kosztowne leczenie za granicą. Niemiecka klinika doktora Janusza Vorreitera ma ogromne doświadczenie w walce z nowotworami piersi i daje aktorce i matce dwóch córeczek szansę na powrót do zdrowia. Niestety, leczenie jest również bardzo kosztowne. Jego koszt przekracza kwotę 550 tysięcy złotych. Judyta poprosiła o pomoc fanów i wszystkich ludzi dobrej woli, zakładając zbiórkę na portalu siepomaga.pl. Wystosowała rozpaczliwy apel.

Wcześniej: była ukochana praca, próby, spektakle, wyjazdy i najpiękniejsze chwile na świecie - te z moimi dziewczynkami. Teraz: oprócz teatralnej sceny jest szpital, sala na oddziale onkologii, gdzie rytm dnia wyznaczają nie próby, lecz godziny podania leków. Zamiast spotkań z publicznością są rozmowy z lekarzami, szukanie sposobu, jak mi pomóc, jak ratować moje życie. Muszę działać szybko, żeby mu się nie dać i go pokonać! W każdej chwili mogą pojawić się kolejne przerzuty! [...] Decyzję o leczeniu i operacji w Niemczech podjęłam ze względu na ogromne doświadczenie w walce z nowotworami. Tu mam szansę, że będę żyć! W Niemczech wykorzystują się najnowsze i najskuteczniejsze na świecie metody. Bardzo ubolewam, że Polsce takich możliwości jeszcze nie mamy – czytamy na stronie zbiórki.

Pieniądze na leczenie aktorki można wpłacać TUTAJ.

Zagłosuj

Ogranizowałeś/aś kiedyś zbiórkę?

Liczba głosów:

RadioZET.pl/MF