Zamknij

Juli Reding nie żyje. Gwiazda horroru "Tormented" miała 85 lat

07.10.2021 08:58
Tormented - Juli Reding - kadr z filmu
fot. Allied Artists Pictures Corporation/materiały prasowe

Zmarła Juli Reding - amerykańska aktorka znana z takich filmów jak "Tormented" i "Mission In Morocco". Miała 85 lat. Co było przyczyną jej śmierci?

16 września 2021 roku zmarła Juli Reding. Była amerykańską aktorką i modelką słynącą głównie z udziału w produkcji klasy B "Tormented". Miała 85 lat.

Juli Reding nie żyje

Jak podaje Deadline, o śmierci Reding poinformowała gazeta "Springfield News-Leader" z miasta Springfield w stanie Missouri, w którym mieszkała aktorka. Nie podano przyczyny zgonu.

Juli Reding urodziła się 28 listopada 1935 roku w Quanah w stanie Teksas. Po ukończeniu Southwest Missouri State University przeprowadziła się do Los Angeles, by rozpocząć karierę aktorki. W okresie od lat 50. do 80. wystąpiła w ponad 20 produkcjach kinowych i telewizyjnych. Najbardziej znany film z udziałem Reding, to horror "Tormented" z 1960 roku stworzony przez Berta I. Gordona. Reding wcieliła się w postać Vi Mason - byłej kochanki muzyka jazzowego Toma Stewarta (Richard Carlson), która powraca zza grobu, by go prześladować, za to, że pozwolił jej zginąć.

W latach 50. podpisała kontrakt z wytwórnią Warner Bros i zagrała w takich filmach, jak "Historia Heleny Morgan", "Kowboje", "Darby's Rangers", "Vice Raid", "Mission in Morocco" i "Why Must I Die?". Występowała też w wielu serialach, między innymi "Prawo Burke’a", "Doktor Kildare", "Wielka dolina","Napisała: Morderstwo", "Mr. Adams and Eve", "77 Sunset Strip", "Lock Up", "Sea Hunt", "The Adventures of Ozzie and Harriet" czy "Branded".

Jako modelka zdobyła tytuły Miss Los Angeles Press Club, Miss Los Angeles Dodger oraz Miss U.S. Air Force. Zostawiła syna Christophera D. Taylora, wnuka Christophera H. Taylora, siostrę Judy Siebert oraz przyrodnie dzieci - Lynn Colwell i Jeffreya J. Hutnera.

RadioZET.pl/Deadline/Springfield News-Leader