Zamknij

Julia Wieniawa w obsadzie animacji "Chłopi". Kto jeszcze zagra w filmie Doroty Kobieli?

05.08.2020 14:16
Julia Wieniawa
fot. Adam Jankowski/ Reporter/ East News

Julia Wieniawa pojawi się w obsadzie animacji "Chłopi" na podstawie noblowskiej powieści Władysława Reymonta. Kto poza aktorką pojawi się w obsadzie?

Julia Wieniawa dołączyła do obsady animacji "Chłopi". Kto jeszcze wystąpi w filmie Doroty Kobieli?

Julia Wieniawa dołączyła do obsady animacji "Chłopi" na podstawie powieści Władysława Reymonta. Reżyserem obrazu jest Dorota Kobiela, nominowana do m.in. Oscara za film "Twój Vincent". Teraz reżyserka sięgnęła po "Chłopów" Władysława Stanisława Reymonta. Film zostanie stworzony w oparciu o tę samą technikę animacji malarskiej, jak w przypadku "Twojego Vincenta" i na podstawie malarstwa okresu Młodej Polski.

"Po latach pracy nad filmem o Vincencie van Goghu poczułam silną potrzebę, by opowiedzieć o kobietach: ich zmaganiach, pasji i sile" - mówi Dorota Kobiela, reżyser animacji. Unikalny mikroświat wiejskiej wspólnoty stanie się pretekstem do opowiedzenia uniwersalnej i niesamowicie aktualnej historii. Historii o tragicznej miłości i życiu w małej społeczności, gdzie reguły i brutalne zasady gry wyznaczają każdemu określone miejsce w grupie, a wyjście poza ciasne ramy grozi upokorzeniem i odrzuceniem” - czytamy w zapowiedzi polskiego dystrybutora, czyli Next Film.

"Chłopi" to kolejny wspólny projekt Doroty Kobieli z Huhg Welchmanem, prywatnie mężem reżyserki.

W roli głównej, czyli Jagny, zobaczymy Kamilę Urzędowską, która znana jest serialowym widzom z produkcji Canal+ "Żmijowisko", gdzie zagrała Sabinę Rybak. Oprócz niej w animacji pojawią się również m.in.  Mirosław Baka (Boryna), Sonia Mietelica (Hanka), Robert Gulaczyk (Antek), Ewa Kasprzyk (Dominikowa), Andrzej Konopka (Wójt), a także Małgorzata Kożuchowska i Julia Wieniawa.

Chłopi: Kiedy premiera animacji Doroty Kobieli?

Jak zapowiada producent filmu, zdjęcia potrwają 36 dni. "Sceny początkowo nakręcimy z aktorami, zdjęcia potrwają 36 dni. Następnie każdą klatkę ręcznie namalujemy jako obraz olejny, łącznie powstanie ok. 72 tys. klatek. By tego dokonać, w projekcie weźmie udział ponad 50 malarzy pracujących w trzech studiach: głównym w Sopocie, w Serbii oraz na Ukrainie – zdradza Tomasz Wochniak, producent liniowy studia BreakThru Films. Premiera filmu zaplanowana jest na 2022 rok.

Posłuchaj podcastu

RadioZet.pl