Zamknij

"Juliusz". Najlepsza krajowa komedia od lat? [VIDEO]

Redakcja
15.09.2018 17:33
"Juliusz". Najlepsza krajowa komedia od lat? [VIDEO]
fot. Instagram:@cojestgrane24

W sobotę, 14 września 2018 roku, na ekranach kina pojawiła się nowa Polska komedia "Juliusz". Film z miejsca został uznany przez widzów i część krytyków za jeden z ciekawszych obrazów gatunku od lat. Jaka jest fabuła produkcji?

Według wielu osób Polskie komedie od lat nie równały do poziomu ustalonego przez "Testosteron" czy "Dzień Świra". Mówiło się wręcz o regresie krajowego kina komediowego. Jednak wszystko wskazuje na to, że tendencja została przełamana i pojawił się nowy film mogący równać się z lubianymi komediami. Mowa tu o "Juliuszu" w reżyserii Aleksandra Pietrzaka. Za scenariusz odpowiedzialni są między innymi najbardziej rozpoznawalni komicy zajmujący się stand upem: Abelard Giza i Kacper Ruciński. Zarówno widzowie, jak i krytycy wyrażają się o produkcji w samych superlatywach. Jaką historię opowiada "Juliusz"?

Plakat filmu "Juliusz"
fot. filmweb.pl

"Juliusz" następcą "Dnia Świra"?

Głównego bohatera nowej Polskiej komedii łączy ze znanym z "Dnia Świra" Adasiem Miałczyńskim wykonywany zawód. Postać odgrywana przez Wojciecha Mecwaldowkiego, również pracuje w szkole, ale uczy plastyki. Mężczyzna jest bardzo uporządkowany, ale ma niemałe problemy z ojcem, który reprezentuje kompletnie inne podejście do życia. Wyzwolony artysta malarz, który wiosnę życia ma już dawno za sobą, zdarza się tego nie zauważać. Mimo dwóch zawałów serca stara się nadal czerpać z życia pełnymi garściami. Juliusz będzie starał się znaleźć sposób na zmianę zachowania ojca, z czym związany będzie szereg gagów. Dodatkowo na jego drodze pojawi się Dorota. Lekarz weterynarii, w którą wciela się Anna Smołowik, będzie miała spory wpływ na życie tytułowego bohatera. Czy jego ułożone życie legnie w gruzach?

Odważna Polska komedia

"Juliusz", według opinii widzów, odchodzi od tematów grzecznej, neutralnej w przekazie komedii. Twórcy postawili na humor znany z występów stand upu: mocny, często kontrowersyjny, ale oparty na zwykłych życiowych sytuacjach. Być może dlatego pojawiają się porównania do słodko-gorzkich produkcji Koterskiego. Czyżby pojawiła się nowa, awangardowa komedia? Widzowie mogą przekonać się w kinach. Recenzje zapowiadają bardzo dobrą, niebanalną zabawę. 

RadioZET.pl/MF