Zamknij

„Jurassic World: Dominion“: zobacz klimatyczny pięciominutowy prolog filmu [WIDEO]

24.11.2021 14:20
Jurassic World: Dominion - kadr z filmu
fot. materiały prasowe UIP

„Jurassic World: Dominion“ to kontynuacja świetnie przyjętych filmów z cyklu „Park Jurajski”. Teraz w sieci zadebiutował intrygujący klip, stanowiący prologo do nowej opowieści. Co mówi nam o akcji filmu?

„Jurassic World: Dominion” to trzecia część nowego cyklu, nawiązującego do słynnego „Parku Jurajskiego”. Po sukcesie „Jurassic World” i „Jurassic World: Upadłe Królestwo”, czeka nas całkowicie nowa opowieść, nie osadzona już na wyspie Nublar, na której rozgrywała się większość akcji poprzednich filmów.

Zrobiony z rozmachem pięciomiutowy prolog, który pokazywany był latem w kinach IMAX, przed seansami „Szybkich i wściekłych 9”, prezentuje życie dinozaurów 65 milionów lat temu, niemalże w formie filmu dokumentalnego. Klip kończy się jednak scenami z czasów współczesnych i ataku T-Rexa na lokalne kino samochodowe, zapowiadając rozpędzoną akcję, którą szykują nam twórcy w najnowszej odsłonie cyklu.

Prolog został wyreżyserowany przez Colina Trevorrowa, a muzykę do niego skomponował Michael Giacchino. Krótki film nie jest jednak oficjalną częścią przyszłorocznego filmu, ale kreatywnym sposobem na przypomnienie o franczyzie i podbicie zainteresowania widzów najnowszą odsłoną serii. Twórcy filmu krótkometrażowego chwalą się też, że w krótkim klipie zobaczymy aż siedem nowych gatunków dinozaurów, których nie mogliśmy dotychczas oglądać na ekranie w dotychczasowych filmach.

„Jurassic World: Dominion” – zobacz klimatyczny prolog

Nowy materiał promocyjny prezentuje się następująco:

„Jurassic World: Dominion” – twórcy i obsada

Scenarzystą i reżyserem ponownie jest Colin Trevorrow, ojciec sukcesu „Jurassic World” z 2015 roku. Na ekranie ponownie zobaczymy: Chrisa Pratta, Bryce Dallas Howard, a także powracających do swoich ról z oryginalnych filmów: Jeffa Goldbluma, Sama Neila i Laurę Dern.

„Jurassic World: Dominion” – kiedy premiera?

Premiera filmu przewidziana jest na 10 czerwca 2022 roku.

Czytaj także:  "Hawkeye": kto jest kim w nowym serialu Marvela? [ZDJĘCIA]

RadioZET.pl/informacja prasowa UIP/YouTube