Zamknij

Twórcy "Parasite" i "Interstellar" pracują nad filmem w świecie K-popu. O czym opowie produkcja?

11.08.2021 11:48
K-Content EXPO Central Europe 2017 - zespół VICTON
fot. Stanislaw Kusiak/East News

K-pop doczeka się filmu drogi, za który odpowiedzą producenci takich hitów jak "Parasite" i "Interstellar". Kiedy produkcja trafi do kin?

W ostatnich latach niezwykłą popularność na całym świecie ma koreański gatunek muzyki rozrywkowej znany jako K-pop. Nic więc dziwnego, że fenomenem kulturowym zainteresowali się twórcy filmowi, którzy niebawem przygotowują produkcję, opowiadającą o przedstawicielach tego nurtu muzycznego.

"K-Pop: Lost In America" - powstaje film o koreańskim gatunku filmowym

W ostatnich latach dużym uznaniem widzów cieszą się filmy muzyczne. Nie tylko musicale, ale również historie o muzykach, bardzo często będące produkcjami biograficznymi, poświęconymi takim sławom jak Freddie Mercury, czy Elton John.

Jak podaje Variety, Miky Lee - producentka wykonawcza "Parasite'a" i Lynda Obst - producentka głośnego filmu "Interstellar", postanowiły połączyć siły, by powołać do życia produkcję zatytułowaną "K-Pop: Lost In America". Film prawdopodobnie opowie o fikcyjnym zespole K-popowym, który przyjechał dać koncert w USA. Według pierwszych zapowiedzi będzie to film drogi, w którym głównymi bohaterami są koreańscy muzycy przypadkowo trafiający do Teksasu na dwa dni przed swoim nowojorskim występem. Artyści będą musieli w ciągu kilkudziesięciu godzin przejechać Stany Zjednoczone, by zdążyć na sceniczny występ.

Za produkcję odpowie południowokoreańska firma CJ ENM, w której wiceprezeską jest Lee. Reżyserem "K-Pop: Lost In America" został Yoon Je-kyoon znany z takich produkcji jak film katastroficzny z 2009 roku "Haeundae" oraz dramat "Pawn" z 2020 roku. Filmowiec skomentował nadchodzący film w rozmowie z Variety, wspominając o obsadzie tytułu. 

W rolach głównych oprócz ikon w branży pop planujemy obsadzić gwiazdy K-popu, aby przyciągnąć globalną publiczność.

Na razie nie zdradzono jednak, o których muzykach mowa, ale castingi mają zakończyć się we wrześniu 2021 roku. Przedsięwzięcie skomentowała również Lee.

K-pop i K-kultura nigdy nie były bardziej popularne. Łącząc uznane na całym świecie możliwości produkcyjne CJ ENM z błyskotliwymi pomysłami takich twórców jak Lynda Obst i Yoon Je-kyoon, nie mamy wątpliwości, że będziemy w stanie zaprezentować bardzo wyjątkowy film, który spodoba się zarówno globalnej publiczności jak i fanom K-popu. 

Zapowiada się więc prawdziwa gratka dla miłośników koreańskiej kultury. Co ciekawe "K-Pop: Lost In America" to nie jedyny film o azjatyckim gatunku muzycznym. Sony Pictures Animation pracuje obecnie nad musicalem "K-Pop: Demon Hunters", w którym zobaczymy K-popowy girls band, oprócz muzyki, zajmujący się łapaniem demonów.

"K-Pop: Lost In America" - kiedy premiera?

Produkcja filmu "K-Pop: Lost In America" jest na razie na wczesnym etapie. Twórcy nie zdradzili dokładnej daty premiery filmu, ale zapowiedzieli, że tytuł trafi do kin w roku 2023. Miłośnicy K-popu muszą się więc uzbroić w cierpliwość.

RadioZET.pl/Variety