Zamknij

Katarzyna Bonda opisze prawdziwą zbrodnię. Nowy program kryminalny

Redakcja
08.08.2018 12:10
Katarzyna Bonda opisze prawdziwą zbrodnię. Nowy program kryminalny
fot. Instagram:@katarzynabonda

Polacy coraz częściej sięgają po literaturę kryminalną. Ogromnym zainteresowaniem cieszą się krajowe pozycje z tego gatunku. Niebawem poczytni polscy autorzy kryminałów mają również wystąpić w nowym programie telewizyjnym.

Literatura kryminalna w Polsce bez wątpienia przeżywa swój renesans. Nieco zapomniany w naszym kraju gatunek cieszy się obecnie ogromnym zainteresowaniem. Duża w tym zasługa autorów takich jak Katarzyna Bonda, Wojciech Chmielarz czy Katarzyna Puzyńska. Dzięki bohaterom pokroju Jakuba Mortki czy Saszy Załuskiej polscy czytelnicy z niecierpliwością czekają na kolejne premiery. Nie jest tajemnicą, że autorzy bardzo często opierają opisywane przez siebie zbrodnie i profile morderców na wydarzeniach, które miały miejsce w rzeczywistości. Co więcej, czasem prawdziwe historie mogą być bardziej zaskakujące i o wiele bardziej mroczne niż fikcja literacka. Udowodnić ma to nowy program kryminalny.

Nowy program opisujący zbrodnie

Crime+Investigation to kanał kryminalny, który przedstawia między innymi kulisy najgłośniejszych morderstw. To właśnie tam obejrzeć będziemy mogli „Opowiem ci o zbrodni”. Jak dowiedział się serwis Business Insider Polska, każdy z odcinków będzie opowiadał historię jednej głośnej zbrodni, która miała miejsce w naszym kraju i spędzała sen z powiek rodaków. Charakterystyczną cechą programu ma być odejście od klasycznego schematu dokumentalnego na rzecz budowania napięcia. Dlatego w każdym z 6 odcinków sezonu historia będzie opowiadana przez innego krajowego autora powieści kryminalnych. Producenci chcą w ten sposób uzyskać charakterystyczny sposób narracji. Nie zabraknie również wypowiedzi ekspertów z zakresu kryminalistyki. Wśród zaproszonych do pierwszego sezonu programu gości mają pojawić się: Katarzyna Bonda, Wojciech Chmielarz, Marta Guzowska, Katarzyna Puzyńska oraz Małgorzata i Michał Kuźmińscy.

Pierwszy odcinek programu ma pojawić się na kanale Crime+Investigation 17 października 2018 roku. Ponadto planowany jest dostęp do produkcji za pośrednictwem serwisu VOD.

Tymczasem Katarzyna Bonda poszukuje scenarzystów do serialu opartego na jej powieściach.

RadioZET.pl/businessinsider.com.pl/MF