Zamknij

Gwiazda "Harry'ego Pottera" wyznaje, że padła ofiarą rasizmu

12.03.2021 10:10
Harry Potter
fot. Warner Bros/Courtesy Everett Collection/East News

Katie Leung wcielała się w filmach o Harrym Potterze w Cho Chang, czyli pierwszą miłość głównego bohatera. Aktorka zdradziła po latach, że była prześladowana ze względu na swoje pochodzenie. Co się wydarzyło?

Gwiazda Harry'ego Pottera wyznaje, że padła ofiarą rasizmu. Katie Leung zdradziła po latach, że spotkała się z przykrymi komentarzami, gdy obsadzono ją w roli Cho Chang, czyli pierwszej miłości głównego bohatera. Szkocka aktorka opowiedziała o tym, co mogła przeczytać na swój temat w internecie.

Zobacz także:  Rupert Grint żałuje, że wcielił się w Rona w "Harrym Potterze"

Katie Leung, gwiazda "Harry'ego Pottera" wyznaje, że padła ofiarą rasizmu

Harry Potter to postać, którą stworzyła J.K. Rowling. Brytyjska pisarka opisała w siedmiu tomach przygody chłopca, któremu wiecznie przytrafiały się jakieś przygody. Historia młodego czarodzieja szybko została przeniesiona na ekran i zyskała ogromną popularność na całym świecie. Filmy przyniosły rozpoznawalność też aktorom i aktorkom, którzy wcielali się w bohaterów. Po latach dowiadujemy się coraz częściej, że praca na planie wcale nie była szczęśliwym wspomnieniem.

Wiele gwiazd filmowej serii "Harry Potter" nie potrafiło udźwignąć presji, ale także nie radziło sobie z przykrymi komentarzami związanych z popularnością. Teraz Katie Leung, czyli filmowa Cho Chang, zdradziła, że była na skraju załamania psychicznego. Szkocka aktorka ma chińskie korzenie i to jej pochodzenie było powodem okropnych komentarzy ze strony internautów.

Leung zdradziła, że przez lata śledziła nieprzychylne komentarze na temat jej pochodzenia, które pojawiały się w sieci. Aktorka była ostatnio gościnią w podcaście "Chinese Chippy Girl", gdzie odsłoniła kulisy sprawy.

Kiedy wyciekła informacja, że to ja dostałam rolę, moje nazwisko natychmiast pojawiło się w gazetach. Pamiętam, jak pewnego razu ktoś potajemnie zrobił mi zdjęcie. To było okropne doświadczenie. Zaczęłam płakać, załamałam się. A później, gdy wpisałam w wyszukiwarkę swoje nazwisko, trafiłam na stronę poświęconą filmom o Harrym Potterze. Było tam mnóstwo złośliwych i rasistowskich komentarzy na mój temat.

Katie Leung

Katie Leung dodała, że powstała strona, na której dzielono się rozczarowaniem, że to właśnie ona miała zagrać Cho Chang. Co więcej, rzecznik prasowy, do którego zwróciła się o pomoc, zasugerował, żeby unikała tematu i mówiła, że wszystko jest w porządku. 33-letnia aktorka wyznaje dzisiaj, że żałuje, że wtedy milczała.

"Harry Potter': gdzie oglądać filmy w Polsce?

Filmy z serii "Harry Potter" są dostępne na platformie HBO GO, z której można korzystać, gdy ma się wykupioną subskrypcję.

Zobacz także:  "Harry Potter": 18 magicznych ciekawostek związanych z serią

RadioZET.pl/film.interia.pl