Zamknij

Kawa z kardamonem: nowy serial podobny do "Zniewolonej". Paweł Deląg w roli głównej [ZWIASTUN]

Judyta Wanicka
28.11.2019 17:07
Kawa z Kardamonem
fot. Instagram:@paweldelag

"Kawa z kardamonem" to polsko-ukraiński serial, który ma szansę stać się hitem na miarę "Zniewolonej". Zamożnego polskiego szlachcica zagra Paweł Deląg, a jego ukochaną - ukraińska aktorka Ołena Ławreniuk. O czym jest serial "Kawa z kardamonem"? Kiedy premiera? Znamy pierwsze szczegóły. 

Serial "Kawa z kardamonem" nazywany jest polską odpowiedzią na "Zniewoloną", która przez dwa sezony biła rekordy popularności w Polsce i na Ukrainie. Obecnie powstaje trzecia część serialu "Zniewolona". Niestety Katji Wierbickiej prawdopodobnie nie będzie już grała Katerina Kowalczuk. Tymczasem na Ukrainie powstaje kolejna kostiumowa produkcja. "Kawa z kardamonem" zapowiada się na prawdziwy hit. W rolach głównych występują Paweł Deląg i Ołena Ławreniuk. Zwiastun "Kawy z kardamonem" zdradza, że pod względem realizacji serial stoi na znacznie wyższym poziomie niż "Zniewolona".  

"Kawa z kardamonem" to druga "Zniewolona"? O czym jest serial?

"Kawa z kardamonem" to serial produkcji polski-ukraińskiej nakręcony na podstawie powieści "Melodia kawy w tonacji kardamonu” ukraińskiej pisarki Natalii Hurnyckiej. Akcja melodramatu toczy się w połowie XIX wieku, w okresie, gdy Polska i Ukraina utrzymywały przyjazne stosunki. Polski szlachcic Adam zakochuje się w ukraińskiej sierocie Annie. Ma jednak żonę, której nie chce porzucić. W fabule aż kipi od scen romantycznej miłości, dramatycznych wydarzeń oraz zaskakujących zwrotów akcji. 

Serial "Kawa z Kardamonem" ma osiem odcinków. W rolę szlachcica Adama wcielił się jeden z największym polskich amantów, Paweł Deląg. Główną rolę kobiecą otrzymała 33-letnia Ołena Ławreniuk

Czy "Kawa z kardamonem" jest podobna do "Zniewolonej"? Paweł Deląg woli porównywać polsko-ukraińską produkcję do "Przeminęło z wiatrem". Na instagramowym profilu aktora pojawiło się zdjęcie, na którym rzeczywiście widać pewne podobieństwo głównych bohaterów do Scarlett O'Hary i Rhetta Butlera. 

Chyba jeszcze nie mamy takiego ukraińsko-polskiego projektu, gdzie będzie grać ukraińska aktorka i polski aktor. A to ważne dla współpracy naszych krajów. Tym bardziej, że to taka ciekawa historia - powiedział na prezentacji serialu Paweł Deląg. 

Gram postać, która rozumie, że być może spotkała największą miłość swojego życia. Być może coś utracił albo nie doznał jakiegoś uczucia, albo nie przeżył czegoś najważniejszego i dopiero teraz ma na to szansę. Dla mnie to rola, którą można sobie wymarzyć - wyznał polski gwiazdor. 

Kawa z Kardamonem - zwiastun serialu już na YouTube

W sieci pojawił się zwiastun serialu "Kawa z kardamonem". Można w nim obejrzeć sceny z głównymi bohaterami nakręcone we Lwowie. Pierwsze, co rzuca się w oczy w zapowiedzi, to piękne zdjęcia, ciekawe zabiegi operatorskie oraz rozmach na miarę kinowej produkcji. Pod względem realizacyjnym "Zniewolona" wypada przy konkurencji dość słabo. Jeśli serial będzie miał równie wciągającą fabułę, można się spodziewać, że przyciągnie przed telewizory milionowe tłumy. Premiera "Kawy z kardamonem" zaplanowana jest na 2020 rok. 

RadioZET.pl/jw