Zamknij

Kelly McGillis o tym, dlaczego nie wystąpi w "Top Gun: Maverick": "Jestem stara i gruba"

11.12.2020 19:56
Kelly McGillis i Tom Cruise w filmie "Top Gun"
fot. Image supplied by Capital Pictures/EAST NEWS

Przed nami premiera filmu "Top Gun: Maverick". W nowej części hitu wystąpi Tom Cruise, ale nie Kelly McGillis. Aktorka tłumaczy, dlaczego nie pojawi się w produkcji.

"Top Gun" to niezwykle popularny film z lat 80. Na prawie 30 lat po premierze pierwszej części Tom Cruise, który zagrał w produkcji główną rolę, postanowił stworzyć jej drugą część. "Top Gun: Maverick" miał pojawić się na ekranach w 2020 roku, jednak pandemia pokrzyżowała plany producentów i film został przełożony na 2021 rok. Główną rolę w kontynuacji zagra oczywiście Tom Cruise. Wiemy już jednak, że w produkcji nie pojawi się Kelly McGillis, która w oryginale grała piękną Charlie, ukochaną głównego bohatera.

Zobacz także: Filmy akcji: 6 najlepszych produkcji, które musicie obejrzeć

"Top Gun: Maverick": Kelly McGillis o tym, dlaczego nie zagra w kontynuacji filmu

Sądząc po nazwie filmu, nowy "Top Gun" będzie skupiał się na postaci Mavericka, granej właśnie przez Toma Cruise'a. W produkcji zabraknie jednak jego ukochanej Charlie, co zaskoczyło fanów kultowego filmu.

Kelly McGillis powiedziała o tym, dlaczego nie zagra w 2. części filmu. Okazuje się, że nie otrzymała nawet takiej propozycji. Aktorka ma dziś 61 lat i jej zdaniem to za dużo, żeby dostać rolę w hollywoodzkiej produkcji. 

Jestem stara, gruba i wyglądam na dokładnie tyle, ile mam lat, czyli tak jak się w tym wieku wyglądać powinno - a przecież nie o to chodzi w tym przemyśle - powiedziała aktorka w rozmowie z "Entertainment Tonight".

McGillis tym samym zwraca uwagę na to, że wiele popularnych gwiazd w pewnym momencie staje się ofiarą dyskryminacji ze względu na swój wiek lub wygląd. Sama aktorka dodała, że mimo wszystko czuje się świetnie w swojej skórze.

Zobacz także: Filmy romantyczne. Najlepsze tytuły i filmy o miłości, które warto zobaczyć [TOP 10]

"Top Gun: Maverick": o czym będzie i kiedy premiera?

"Top Gun: Maverick" opowie oczywiście o dalszych losach Mavericka, którego poznaliśmy w pierwszej części filmu. Ten, po ponad 30 latach w służbie amerykańskiej marynarki wojennej, sam staje na czele pilockiej spec-grupy. Dzięki temu spotka syna swojego zmarłego przed laty przyjaciela i stawi czoła duchom przeszłości. 

W związku z pandemią koronawirusa premiera filmu "Top Gun: Maverick" została przełożona. Nowa data, kiedy produkcja z Tomem Cruisem w roli głównej pojawi się w kinach, przewidziana jest na 1 lipca 2021 roku. 

Zobacz także: Lubisz "Dirty Dancing"? 10 rzeczy, których możesz o nim nie wiedzieć

Nie każdy aktor jest fanem produkcji, w której przyszło mu zagrać. W naszej galerii znajdziecie listę 10 aktorów i aktorek, którzy wprost nienawidzą filmów i seriali, w których wystąpili.