Zamknij

Kevin Spacey oskarżony o rasizm

Redakcja
17.01.2018 08:59
Kevin Spacey oskarżony o rasizm
fot. Archiwum Radia ZET

Kevin Spacey został oskarżony o rasizm przez szefa ochrony na planie serialu „House of Cards". Szef VIP Protective Services Earl Blue mówi, że stracił pracę po tym, jak gwiazdor produkcji (dziś już były) powiedział, że „nie chce już czar***ów na swoim planie".

Nie milkną echa po oskarżeniach o molestowanie seksualne pod adresem Kevina Spacey'ego. Teraz do tych oskarżeń doszło kolejne – o rasizm.

Szef ochrony, który pracował przy pierwszym sezonie „House of Cards", a więc w 2012 roku, twierdzi, że Kevin Spacey używał rasistowskich określeń, gdy rozmawiał o Afroamerykanach. Ponoć odmawiał także podawania ręki czarnoskórym pracownikom planu.

Zobacz także

Gdy rozwiązano umowę z firmą ochroniarską oficjalnie podano Blue, że jego usługi nie były najwyższej jakości. Później jednak menedżer produkcji zdradził Blue, że decyzja o zakończeniu owej współpracy była decyzją Spacey'ego, który mówił, że „nie chce już czar***ów na swoim planie".

Zobacz także

Earl Blue zamierza pozwać aktora. Twierdzi bowiem, że przez zerwanie kontraktu stracił ogromne pieniądze.

Przypomnijmy, ze Kevin Spacey pod koniec października zeszłego roku został oskarżony przez aktora Anthony’ego Rappa o to, że molestował go 30 lat temu. Rapp miał wówczas jedyne 14 lat. 58-letni aktor oznajmił, nie pamięta tamtego zdarzenia z Rappem, ale podkreślił, że jeśli rzeczywiście doszło wtedy do molestowania seksualnego, to „szczerze przeprasza" za „głęboko niestosowne zachowanie po pijanemu". Później pojawiło się jeszcze kilka podobnych oskarżeń – aktorowi podziękowano za udział w wielu produkcjach, m.in. we flagowym serialu Netflixa „House of Cards", w  którym wcielał się w Franka Underwooda.

RadioZET.pl/SI