Zamknij

Kevin Spacey pozwany za napaść seksualną na dwóch 14-latkach

10.09.2020 10:33
Kevin Spacey podczas procesu w Nantucket, Massachusetts. 2019 rok.
fot. Pool, The Inquirer and Mirror/Associated Press/East News

Kevin Spacey był niegdyś jednym z najbardziej cenionych aktorów w Hollywood. Jego gwiazda szybko jednak zgasła, gdy ujawniono pierwsze zarzuty o napaść na tle seksualnym skierowane w jego stronę. Teraz pojawiły się kolejne. 

Kevin Spacey oskarżany był już w procesach karnych i cywilnych w Nantucket w Massachusetts i Los Angeles. W żadnym postępowaniu nie został jednak pociągnięty do odpowiedzialności. W pierwszym przypadku sprawa została umorzona po tym, jak domniemany pokrzywdzony odmówił składania zeznań, powołując się na 5. poprawkę do Konstytucji. W drugim zaś mężczyzna oskarżający Spaceya zmarł w trakcie postępowania, co zaowocowało jego przerwaniem. Teraz jednak pojawiły się kolejne zarzuty.

Kevin Spacey pozwany za napaść seksualną na dwóch 14-latkach

Jak podaje Variety, dwóch mężczyzn wniosło pozew cywilny przeciwko aktorowi. Kevin Spacey miał się na nich dopuścić przestępstw na tle seksualnych, gdy Ci mieli zaledwie 14 lat. Pierwszy z powodów, identyfikujący się jako C.D, zeznał, że poznał Spaceya w 1981 roku, mając 12 lat. Do następnego spotkania miało dojść dwa lata później. Aktor miał wówczas zaprosić chłopca do swojego mieszkania, a następnie uprawiać z nim seks analny i oralny. Sytuacja miała powtórzyć się kilkakrotnie. 

Zobacz także:  Paris Hilton została zmuszona do nagrania sekstaśmy. "Zaufałam złej osobie" 

Drugim z powodów jest Anthony Rapp, który jako pierwszy wysunął przeciwko Spaceyowi zarzuty o napaść na tle seksualnym jeszcze w 2017 roku. W obecnym pozwie, Rapp przywołuje zdarzenie, do którego miało dojść w 1986 roku. Podczas przyjęcia w jego mieszkaniu, Kevin Spacey miał złapać chłopca za pośladki, a następnie rzucić na łóżko i położyć się na nim. Anthony Rapp zeznał, że wpierw udało mu się uciec do łazienki, a następnie opuścić mieszkanie.

Zgodnie z oświadczeniem powodów, zdarzenia, do których doszło w latach 80. XX wieku odcisnęły znaczne piętno na ich psychice. Zarówno Kavin Spacey, jak i jego prawnicy, nie odnieśli się publicznie do tych oskarżeń. 

Zobacz także:  Love Island: kontrowersyjna zabawa w "Królową lodu" zszokowała widzów