Zamknij

"Kevin sam w domu": reżyser kultowego filmu krytykuje reboot Disneya. Jakie są jego zarzuty?

17.11.2020 13:46
Kevin sam w domu
fot. CAP/RFS/Capital Pictures/East News

"Kevin sam w domu" to kultowy film, wyświetlany co roku w okresie Bożego Narodzenia. Disney ma w planach nakręcenie rebootu. Reżyser oryginalnej wersji zdradził, co o tym myśli. 

"Kevin sam w domu": reżyser kultowego filmu krytykuje reboot Disneya. Przypominamy, że pomysł na nakręcenie nowej wersji kultowego świątecznego filmu pojawił się już pod koniec 2019 roku. Wiadomo, że projekt ma powstać dla platformy Disney +, która coraz prężnej się rozwija. Chris Columbus, czyli reżyser oryginału, wyraził niezadowolenie związane z tym, że historia zostanie przedstawiona na nowo.

Zobacz także: " Kevin sam w domu" kończy 30 lat. Jak obecnie wyglądają gwiazdy kultowego filmu? 

"Kevin sam w domu": reżyser kultowego filmu krytykuje reboot Disneya

"Kevin sam w domu" miał premierę w 1990 roku. Od premiery filmu minęło już 30 lat, jednak produkcja wcale nie traci na popularności. Co więcej, Disney zamierza stworzyć wersję dla młodszych pokoleń. Na ten moment prace są wstrzymane z powodu pandemii koronawirusa, ale wiadomo już, że za reżyserię jest odpowiedzialny Dan Mazer. Główna rola niesfornego Kevina przypadła Archiemu Yatesowi, znanemu między innymi z produkcji "Jojo Rabbit".

Chris Columbus, czyli reżyser dzieła sprzed 30 lat, wyraził swoje niezadowolenie związane z reaktywacją filmu. Columbus udzielił wywiadu portalowi Insider, gdzie szczerze wyznał, że reboot "Kevina samego w domu" nie ma dla niego sensu. Uważa on, że nie powinno się dotykać filmów, które mają tak długą żywotność, jak wspomniany "Kevin sam w domu".

"Kevin sam w domu": kiedy premiera wersji Disneya?

Prace na planie disneyowskiego"Kevina samego w domu" są wstrzymane z powodu pandemii koronawirusa. Na ten moment nie jest znana data premiery.

Zobacz także:  Macaulay Culkin założył maskę z "Kevinem samym w domu". Są też nowe informacje o rebootcie 

RadioZET.pl/Naekranie.pl