Zamknij

„Kevin sam w domu" wraca w Wigilię!

Redakcja
10.11.2017 10:23
„Kevin sam w domu" wraca w Wigilię!

Niespodzianki nie będzie. „Kevin sam w domu" wraca. Widzowie Polsatu będą mogli obejrzeć go – oczywiście – w Wigilię, czyli 24 grudnia o godzinie 20.05.

Kevin sam w domu – w Wigilię 2017

„Kevina samego w domu" można oglądać w Wigilię już od ponad dziesięciu lat – i w tej kwestii prawdopodobnie nic się nie zmieni. Wirtualne Media poinformowały, że i w tym roku przygody zwariowanego Kevina i jego rodziny będzie można zobaczyć 24 grudnia o godzinie 20.05.

– W święta będą kolędy i Kevin. Wiadomo, że nie możemy odejść od tradycji. Planujemy fajny świąteczny program – powiedział w rozmowie z Wirtualnymi Mediami Maciej Stec, członek zarządu Telewizji Polsat.

Komedia familijna opowiada o 8-letnim Kevinie McCallisterze, który ma spędzić z rodziną święta we Francji. Gdy podczas przygotowań do wyjazdu chłopiec przeszkadza starszemu rodzeństwu i rodzicom, matka nakazuje mu udać się na poddasze. W dniu wyjazdu wszyscy szybko opuszczają dom. Dopiero w samolocie okazuje się, że zostawili Kevina samego – w domu.

Warto przypomnieć, że gdy siedem lat temu w grudniowej ramówce Polsatu zabrakło filmu, w sieci zawrzało. Zorganizowano wtedy głośny protest, który zmusił nadawcę do emisji filmu.

„Kevin" okazał się najlepiej zarabiającym filmem 1990 roku. Na czele box office'u w Stanach Zjednoczonych utrzymywał się przez 3 miesiące, a przez następne 10 tygodni był w pierwszej dziesiątce.

„Kevin sam w domu" zdobył w sumie dwie nominacje do Oscara (za najlepszą muzykę i piosenkę) oraz dwie nominacje do Złotych Globów (najlepsza komedia i najlepszy aktor pierwszoplanowy).

RadioZET.pl/SI