Zamknij

Kiedy „Wiedźmin” od Netflixa? Ruszyły castingi

Redakcja
06.07.2018 11:57
Kiedy „Wiedźmin” od Netflixa? Ruszyły castingi
fot. Instagram: @cdpred

Wszyscy fani uniwersum Wiedźmina z niecierpliwością czekają na przecieki dotyczące serialu zapowiedzianego przez Netflix. Nowe informacje, między innymi o castingach na główne role, podała scenarzystka i showrunnerka produkcji, Lauren S. Hissrich.

Zarówno fani sagi Andrzeja Sapkowskiego, jak i miłośnicy trylogii gier wydanych przez studio CD Projekt RED, nie mogą doczekać się serialu o Wiedźminie. Do tej pory oglądać mogliśmy jedynie niezbyt przychylnie przyjętą serialową i filmową adaptację przygód zabójcy potworów z Michałem Żebrowskim w roli głównej. Od tego czasu minęło jednak 16 lat, a uniwersum Wiedźmina bardzo się rozwinęło. Postanowił wykorzystać to Netflix.

Kiedy serial o Wiedźminie?

Pierwszy sezon serialu, który ma składać się z 8 odcinków, został zapowiedziany na rok 2020. Jednak prace nad produkcją rozpoczęły się już w zeszłym roku. Zdjęcia natomiast planowane są na tegoroczną zimę i mają być realizowane w Europie Centralnej. Netflix pracuje z dużym rozmachem, o czym może świadczyć zaangażowanie w projekt Tomasza Bagińskiego oraz studia Platige Image. Scenariusz ma być wierną adaptacją prozy Andrzeja Sapkowskiego, sam autor został zresztą zaproszony jako konsultant kreatywny.

– To, czego na pewno nie chcemy zrobić, to kopia „Gry o tron”, „Władcy pierścieni” czy jakiejkolwiek innej historii fantasy. My chcemy zrobić „Wiedźmina” według Andrzeja Sapkowskiego. Staramy się przenieść jego książki w miarę wiernie na ekran. Oczywiście, że będą zmiany, bo adaptacja zawsze wymaga modyfikacji – mówił w wywiadzie Tomasz Bagiński.

Castingi do serialowego Wiedźmina

Producentka serialu Lauren S. Hissrich, zdradził fanom, że rozpoczęły się poszukiwania aktorów mających wcielić się w głównych bohaterów. W tym celu sporządzono skrypty scen do odegrania. Aby uniknąć ewentualnych wycieków informacji, nie zawarto w nich żadnych informacji, które pojawią się w pilotażowym odcinku serialu. Castingi odbywać się będą pod czujnym okiem Sophie Holland, która pracowała między innymi przy filmie „Thor: Mroczny świat”. Internauci od dawna spekulują na temat aktora, który wcieli się w postać Geralta. Wymienia się między innymi Madsa Mikkelsena, Viggo Mortensena, a nawet Hugh Jackmana.

RadioZET.pl/MF