Zamknij

„Kiełbacha i Korale” w „Kuchennych Rewolucjach”. Górale oburzeni?

Redakcja
22.08.2018 10:48
„Kiełbacha i Korale” w „Kuchennych Rewolucjach”. Górale oburzeni?
fot. Damian KLAMKA/East News

Magda Gessler słynie z oryginalnych pomysłów. Jednej z restauracji, jakie odwiedziła, nadała nazwę „Kiełbacha i Korale”. Ale to nie oryginalna nazwa wzbudziła kontrowersje. Odcinkiem programu oburzeni byli mieszkańcy Bukowiny Tatrzańskiej.

„Kuchenne Rewolucje” to program, który niezmiennie przyciąga widzów przez ekrany telewizorów. Magda Gessler odwiedza restauracje, którym nie wiedzie się na rynku, i stara się przeprowadzić ich metamorfozę tak, aby stały się prawdziwą atrakcją. Zmienia nie tylko przepisy i nawyki załogi, ale także wystrój oraz nazwy lokali. Nie szczędzi krytyki, a jej metody często uznawane są za kontrowersyjne. W czerwcu ruszył kolejny proces Gessler z jedną z restauracji. Niemałe oburzenie wśród lokalnej społeczności wywołała również rewolucja, jaka odbyła się w jednej z karczm w Bukowinie Tatrzańskiej.

Magda Gessler oburzyła mieszkańców Bukowiny?

O pomoc do Magdy Gessler zwróciła się „Karczma u Bartka”, której właściciele mieli problemy z zarządzaniem interesem. Jak się okazało, również jakość potraw podawanych w restauracji pozostawiała wiele do życzenia. Restauratorka z klasyczną dla siebie determinacją zabrała się za przeprowadzania rewolucji. Jednym z jej elementów była zmiana nazwy lokalu. Gessler przyzwyczaiła widzów do dość oryginalnych pomysłów. Postanowiła przemianować karczmę na „Kiełbachę i Korale”. Trzeba przyznać, że nazwa tyleż odważna, co intrygująca.

EN_01320194_0007
fot. Przemek Swiderski/East News

Jednak to nie nowa nazwa była przyczyną oburzenia, jakie odcinek wywołał wśród mieszkańców Bukowiny Tatrzańskiej. Zdaniem lokalnej społeczności program pokazuje Górali w bardzo negatywnym świetle, jako osoby nadużywające alkoholu i agresywne. Pojawiały się opinie osób, które wstydziły się za świadectwo, jakie dali pozostałym mieszkańcom właściciele restauracji. Rzeczywiście, w programie nie obyło się bez kontrowersji.  

Nieudana rewolucja Magdy Gessler?

Sądząc po opiniach o lokalu „Kiełbacha i Korale” pojawiających się w Google w ostatnich tygodniach Magda Gessler mimo starań nie zdołała stworzyć restauracji idealnej. Wśród ocen dominują niskie bądź średnie, a część komentarzy jest bardzo niepochlebna.

— Totalna porażka, placek z gulaszem to jakaś przypalona podeszwa niewiadomego pochodzenia a gulasz to kawałki starej kiełbasy i boczku z brązowa breja. OMIJAĆ SZEROKIM LUKIEM.

— Niestety zawiodłam się, a odcinek Kuchennych rewolucji i to co obnażyło przywary ekipy knajpy trochę zakłóciło harmonię na jaką liczyłam. Nie wiem czemu tak naprawdę miały posłużyć te rewolucje, ale jestem zniesmaczona tym co zostało ukazane w TV oraz tym co faktycznie zastałam na miejscu.

Oczywiście nie brakuje także osób, które bronią jakości lokalu.

— Jak dla mnie było smacznie. Miałam ochotę na barszcz czerwony i był dobry — ponoć z przepisu M.Gesler. Polecam za jakość, obsługę i cenę.

— Polecam. Przepyszny smalczyk szefa kuchni i świetna pizza . Robiona na oczach gości z pieca opalanego drewnem. Mniam.

Prawda zapewne jak zwykle leży gdzieś pośrodku. Ogólna ocena „Kiełbachy i Korali” w Google to 3,7 na 5 możliwych do uzyskania punktów.

RadioZET.pl/MF