Zamknij

"Killers of the Flower Moon": kolejne gwiazdy w obsadzie nowego filmu Martina Scorsese

07.04.2021 15:46
"Killers of the Flower Moon": kolejne gwiazdy w obsadzie nowego filmu Martina Scorsese
fot. Gregorio T. Binuya/Everett Collection/ East News (zdjęcie poglądowe)

"Killers of the Flower Moon" to nadchodzący film Martina Scorsese, traktujący o jednym z najmroczniejszych spisków w historii Stanów Zjednoczonych. Do obsady dołączyli nowi aktorzy. Kogo zagrają? 

"Killers of the Flower Moon" to kolejne dzieło słynnego reżysera Martina Scorsese, w którym zobaczymy takie gwiazdy jak  Robert De Niro i Leonardo DiCaprio. Do obsady dopisano właśnie nowe nazwiska. Są to William Belleau (saga "Zmierzch"), Louis Cancelmi ("Irlandczyk"), Jason Isbell i Sturgill Simpson. W kogo się wcielą? 

"Killers of the Flower Moon" - kolejni aktorzy w obsadzie nowego filmu Martina Scorsese

W obsadzie filmu "Killers of the Flower Moon" znajdowali się dotychczas Robert De Niro, Leonardo DiCaprio, Jesse Plemons oraz Lily Gladstone. Teraz dołączyli do nich:

  • William Belleau jako Henry Roan - ranczer z plemienia Osagów, blisko powiązany z rodziną Burkharta, w którego wcieli się DiCaprio
  • Louis Cancelmi jako Kelsie Morrison - miejscowy handlarz, przyjaciel Burkharta
  • Jason Isbell jako Bill Smith - wróg i przeciwnik Burkharta
  • Sturgill Simpson jako Henry Grammer - niesławny mistrz rodeo

"Killers of the Flower Moon" stanowi adaptację książki Davida Granna i opowie o indiańskim plemieniu Osagów z terenów Oklahomy, które w latach 20. XX wieku odkryło, że na ich terenach znajdują się złoża ropy naftowej. Niedługo po tym wydarzeniu zaczęli ginąć w tajemniczych okolicznościach. Sprawą zajęło się świeżo raczkujące wówczas FBI, a cała historia okazała się być jednym z najmroczniejszych spisków w dziejach Stanów Zjednoczonych.

Chcesz być na bieżąco? Dołącz do grupy " Filmy i seriale - newsy i dyskusje fanów" na Facebooku.

"Killers of the Flower Moon" - kiedy premiera?

Obecnie nie ujawniono przewidywanej daty premiery filmu "Killers of the Flower Moon". Reżyseruje Martin Scorsese, zaś za scenariusz odpowiada Eric Roth ("Forrest Gump", "Narodziny gwiazdy").

Rozlicz PIT i przekaż 1 procent Fundacji Radia ZET

RadioZET.pl/Deadline.com