Zamknij

Will Smith jako ojciec Sereny i Venus Williams w zwiastunie filmu "King Richard" [WIDEO]

29.07.2021 11:18
Will Smith
fot. TOLGA AKMEN/AFP/East News

W sieci pojawił się pierwszy zwiastun filmu "King Richard" - biografii Richarda Williamsa - ojca i trenera dwóch słynnych tenisistek - Sereny i Venus Williams.

Wytwórnia Warner Bros. zaprezentowała pierwszy zwiastun dramatu "King Richard". Ukazano w nim życie mężczyzny, który przeniósł swoje ambicje na własne córki i uczynił je mistrzyniami tenisa ziemnego. W roli głównej wystąpił Will Smith.

"King Richard": Will Smith jako ojciec Sereny i Venus Williams

Za sukcesem każdego człowieka w mniejszym lub większym stopniu stoją inni ludzie. W przypadku legendarnych już sióstr Williams tym kimś był ich ojciec - Richard Williams. To właśnie on jest głównym bohaterem nowej produkcji z Willem Smithem w roli głównej.

Film został oparty na prawdziwych wydarzeniach i mimo że jest biografią, można go skategoryzować również jako dramat. Fabuła opowiada o skoncentrowanym na jednym celu mężczyźnie, który odegrał kluczową rolę w wychowaniu Venus (Saniyya Sidney) i Sereny Williams (Demi Singleton) - dwóch niezwykle uzdolnionych sportowczyń, które na zawsze zmieniły oblicze tenisa.

Zwiastun ukazuje niezwykle inspirującą historię podszytą komentarzem społecznym dotyczącym realiów Stanów Zjednoczonych. Willis wciela się w zaangażowanego ojca wielodzietnej rodziny, który postanowił zrobić wszystko, by jego dzieci były w przyszłości kimś znaczącym. Z tego powodu poświęca czas i energię na trenowanie swoich dwóch córek - Venus i Sereny, by udowodnić, że czarnoskóre dziewczyny z biednej dzielnicy mogą zwojować świat, jeśli tylko dostaną na to szansę. "King Richard" to historia o mocy rodziny, wytrwałości i niezachwianej wierze jako środków do osiągnięcia niemożliwego i zmieniania oblicza otaczającej nas rzeczywistości.

"King Richard": kiedy premiera filmu?

Reżyserem produkcji został Reinaldo Marcus Green. "King Richard" powstał na podstawie scenariusza napisanego przez Zacha Baylina. Oprócz Willa Smitha, Saniyyi Sidney i Demi Singleton w filmie wystąpili Aunjanue Ellis, Jon Bernthal, Tony Goldwyn i Dylan McDermott. Nad tytułem czuwały Serena i Venus Williams, pełniące role producentek wykonawczych wraz z Ishą Price, Jamesem Lassiterem, Jadą Pinkett Smith, Adamem Merimsem, Lynn Harris, Allanem Mandelbaumem, Jonem Mone'em oraz Peterem Doddem. "King Richard" trafi na ekrany amerykańskich kin 19 listopada 2021 roku.  Film będzie jednocześnie dostępny na platformie HBO Max. Na razie nie wiadomo, kiedy zobaczymy go w Polsce.

Chcesz być na bieżąco? Dołącz do grupy "Filmy i seriale - newsy i dyskusje fanów" na Facebooku
RadioZET.pl/TouTube/Warner Bros.