Zamknij

Kino Helios otworzy się jednak szybciej! Kiedy ruszy pierwsza sieć multipleksów?

14.05.2021 13:16
Kino Helios otworzy się jednak szybciej! Kiedy ruszy pierwsza sieć multipleksów?
fot. Mateusz Jagielski/East News

Kina powracają, jednak nie w jednym terminie. Największe polskie multipleksy ogłosiły daty swojego otwarcia. Najszybciej ruszą seanse w Heliosie. 

Kina Helios pierwszym multipleksem, który ruszy w Polsce. Nie dalej jak wczoraj informowaliśmy was, że wielkie sieci kin nie skorzystają z zaproponowanego przez rząd wcześniejszego otwarcia placówek (przynajmniej nie do końca). Przedstawiciele sieci kin Helios postanowili jednak zgotować wszystkim kinomaniakom nie lada niespodziankę.

Kino Helios ruszy szybciej, niż zakładano

Wstępny plan ogłoszony przez rząd pod koniec kwietnia zakładał, że kina letnie (czyli te na świeżym powietrzu) wznowią działalność 15 maja 2021 roku, zaś tradycyjne placówki oraz teatry i filharmonie ruszą dopiero 29 maja. W ostatnich dniach poinformowano jednak o przyspieszeniu znoszenia obostrzeń, w wyniku czego kina tradycyjne mogą się otworzyć osiem dni wcześniej - 21 maja 2021 roku. I choć placówki studyjne (jak warszawskie kino Muranów) przyjęły to z entuzjazmem, wielkie sieci kin zapowiedziały, że nie skorzystają z tej możliwości.

Okazuje się jednak, że zawitamy w naszych ulubionych kinach wcześniej, niż zakładaliśmy. W niektórych przypadkach znacznie wcześniej, bowiem kino Helios ruszy już 21 maja, czyli najszybciej, jak to tylko możliwe.

Cinema City i Multikino również skorzystały z okazji, jednak ich otwarcie odbędzie się 28 maja 2021 roku. Tak, czy inaczej, jest to nie lada powód do radości. Do zobaczenia w kinie!

Przypominamy oczywiście, że w kinach wciąż obowiązywał będzie reżim sanitarny. Każda z placówek będzie miała możliwość udostępnienia maksymalnie 50% miejsc. Trzeba będzie też nosić maseczki i wytrwać podczas seansu bez nachosów i popcornu, bowiem strefy gastronomiczne (przynajmniej na razie) nie będą czynne.