Zamknij

Najlepsze filmy sensacyjne. TOP 10 klasyków filmu akcji

Roksana Orlicka
27.01.2020 15:28
TOP 10 najlepszych filmów sensacyjnych
fot. YouTube Screen

Filmy sensacyjne trzymają widzów w napięciu, a do tego ich fabuła jest często oparta na wciągającej intrydze. Przeważnie w filmach sensacyjnych pierwsze skrzypce gra silny bohater, który za pomocą sprytu i wyjątkowych umiejętności potrafi wyjść z niemal każdej opresji. Poniżej można znaleźć TOP 10 klasyków kina sensacyjnego. Te tytuły warto znać.

Najlepsze filmy sensacyjne. TOP 10 klasyków tego gatunku

Filmy sensacyjne cieszą się bardzo dużą popularnością wśród kinomanów. To ten gatunek filmowy, na który najchętniej wybieramy do kina. Do tego filmy sensacyjne zachwycają efektami. Wiele tytułów z tego gatunku zapisało się na kartach historii i do dzisiaj zachwyca widzów. Co ciekawe, ten gatunek jest również bardzo popularny w Polsce. Zwłaszcza, jeżeli są to polecane filmy. Wystarczy spojrzeć na takie produkcje jak: "Psy", "Kiler" czy "Chłopaki nie płaczą".

Poniżej można znaleźć TOP 10 filmów sensacyjnych.

Zobacz także: Najlepsze filmy wojenne wszech czasów. Te tytuły trzeba znać [TOP 14]

Chcesz być na bieżąco? Dołącz do grupy "Filmy i seriale - newsy i dyskusje fanów"

Uprowadzona (2008), reż. Pierre Morel

"Uprowadzona" to kultowy film z Liamem Neesonem w roli głównej. To trzymająca w napięciu opowieść, która doczekała się kontynuacji. O czym opowiada film "Uprowadzona"? Przedstawia losy Bryana, który niegdyś był agentem służb specjalnych. W pewnym momencie mężczyzna wyjeżdża do Paryża, by ratować swoją 17-letnia córkę uprowadzoną przez gang handlujący kobietami.

Zobacz zwiastun filmu "Uprowadzona":

Tożsamość Bourne'a (2002), reż. Doug Liman

"Tożsamość Bourne'a" to kolejna popularna seria i film, który powinien znać każdy wielbiciel kina sensacyjnego. Produkcja powstała na podstawie powieści Roberta Ludluma. Film opowiada o mężczyźnie, który zostaje odnaleziony na środku morza. Nie pamięta, kim jest. Podąża swoimi śladami, by odnaleźć utraconą tożsamość. W roli głównej Matt Damon.

Zobacz zwiastun filmu "Tożsamość Bourne'a":

Szklana pułapka (1988), reż. John McTiernan

"Szklana pułapka" to jeden z najważniejszych filmów akcji. W roli głównej Bruce Willis, który wciela się w policjanta. O czym opowiada film? W wieżowcu w Los Angeles trwa świąteczne przyjęcie. W tym czasie do biurowca przedostają się terroryści, którzy zamierzają zrabować ze skarbca pieniądze. Rozpoczyna się pojedynek, w którym jeden mężczyzna podejmie się wyeliminowania zagrożenia.

Zobacz zwiastun filmu "Szklana pułapka":

Człowiek w ogniu (2004), reż. Tony Scott

"Człowiek w ogniu" to doceniony przez krytyków film z udziałem Denzela Washingtona i Dakoty Fanning. Przedstawia on historię Amerykanina, który podejmuje się ochrony kilkuletniej córki bogatego biznesmena. "Człowiek w ogniu" to obowiązkowa propozycja dla fanów gatunku.

Zobacz zwiastun filmu "Człowiek w ogniu":

Bad Boys (1995), reż. Michael Bay

"Bad Boys" to film z Willem Smithem i Martinem Lawrencem. "Bad Boys" opowiada o losach dwóch policjantów, którzy na co dzień pracują w wydziale antynarkotykowym. Ich zadaniem jest odnalezienie skradzionej z depozytu heroiny, która wartej 100 milionów dolarów.

Zobacz zwiastun filmu "Bad Boys":

Święci z Bostonu (1999), reż. Troy Duffy

"Święci z Bostonu" to kolejna kultowa propozycja. Film opowiada o historii dwóch braci, którzy na co dzień pracują w rzeźni. Są wszechstronnie wykształceni, jednak uważają, że to ich powołanie. Pewnego dnia ścierają się z przedstawicielami rosyjskiej mafii. Bracia wmawiają sobie, że Bóg wybrał ich na swoich przedstawicieli, by zaprowadzili porządek na ulicach miasta.

Zobacz zwiastun filmu "Święci z Bostonu":

Zobacz także:  TOP 13: Horrory, które każdy powinien zobaczyć [LISTA]

Plan doskonały (2006), reż. Spike Lee

"Plan doskonały" to film z gwiazdorską obsadą. Występują w nim: Denzel Washington, Jodie Foster, Willem Dafoe oraz Clive Owen. "Plan doskonały" to historia doświadczonego przestępcy, który napada na bank. Okazuje się, że jego doskonały plan nie wypala w momencie, gdy do akcji włącza się policyjny negocjator i kobieta działająca na zlecenie wpływowych osób.

Zobacz zwiastun filmu "Plan doskonały":

Gorączka (1995), reż. Michael Mann

"Gorączka" to jeden z najlepiej ocenianych filmów sensacyjnych wszech czasów. W rolach głównych Al Pacino i Robert De Niro. Film przedstawia historię mężczyzny, który jest poszukiwany przez policję. Jest on brutalnym złodziejem. Wraz z kolegami organizuje napad na opancerzoną furgonetkę. Na początku wszystko przebiega bez zarzutu, ale wtedy do akcji wkracza pewien policjant.

Zobacz zwiastun filmu "Gorączka":

Polowanie na czerwony październik (1990), reż. John McTiernan

"Polowanie na czerwony październik" to film sensacyjny, który został nagrodzony Oscarem. W filmie występuje Sean Connery czy Alec Baldwin. Opowiada on o tym, że radziecki atomowy okręt podwodny wypływa w swój pierwszy rejs. Nagle jego dowódca ogłasza, że zamierza zdezerterować. Nie podoba się to władzom ZSRR, które ruszają za nim w pościg. Film jest dostępny na HBO GO.

Zobacz zwiastun filmu "Polowanie na czerwony październik":

Top Gun (1986), reż. Tony Scott

"Top Gun" to kultowy film z Tomem Cruisem. Opowiada on o losach uczniów elitarnej jednostki lotniczej, którzy rywalizują o tytuł najlepszego pilota. To film, który powinien znać każdy kinoman.

Zobacz zwiastun filmu "Top Gun":

Zobacz także:  Melodramat: TOP 14 najlepsze filmy wszech czasów [LISTA]

Zagłosuj

Lubisz kino sensacyjne?

Liczba głosów:

RadioZET.pl/RO