Zamknij

Klaun z "To" wywołuje w Tobie lęki? Zdziwisz się widząc go bez makijażu

Redakcja
12.10.2017 10:41
Pennywise To klaun
fot. Instagram

We wrześniu na ekrany kin weszła adaptacja powieści Stephena Kinga: horror "To". Od premiery film cieszy się ogromnym zainteresowaniem i straszy miliony osób na świecie. Wszyscy są pod wrażeniem postaci tańczącego klauna. Ciebie też Pennywise przyprawia o dreszcze? Zdziwisz się, kiedy zobaczysz go bez charakteryzacji.

Każdy, kto widział horror "To", który w Polsce oglądać można od 8 września, przyzna z pewnością, że tańczący klaun Pennywise jest niesamowicie przerażający. To, że ludzie z nieznanych powodów boją się klaunów, a ci pomalowani, weseli z pozoru goście, bardziej straszą niż śmieszą, wiadomo od dawna. W historii znane są przypadki wybuchu masowych psychoz, związanych z tymi postaciami. Nic dziwnego, że tańczący klaun z "To" wywiera tak ogromne wrażenie. Czy to z powodu świetnej charakteryzacji? Można powiedzieć, że tak, bo pod makijażem kryje się miła dla oka facjata Billa Skarsgårda, który wcielił się w rolę Pennywise'a.

Jednak kiedy zdamy sobie sprawę z tego, że pod każdym z klaunów, który zapisał się w historii kryminalistyki np. serią brutalnych morderstw, kryje się konkretna osoba, zaczynamy myśleć, że przeraża nas nie tyle sam klaun, tylko to, kto kryje się pod jego strojem. Raczej kto może się kryć. Poznanie twarzy klauna może rozwiać lęki, ale może też napawać niepokojem.

Tak jest w tym przypadku. Nie każdy, kto widział "To" w kinie, zdaje sobie sprawę z tego, jak wygląda Bill Skarsgård... A może być przerażający.

RadioZET.pl/SA