Zamknij

"Kler" - będzie kolejna afera wokół filmu? Chodzi o plakat

Redakcja
19.09.2018 13:21
Kler plakat
fot. Plakat "Kler"

18 września na Festiwalu Filmowym w Gdyni odbył się premierowy pokaz najnowszego filmu Wojciecha Smarzowskiego "Kler". W kinach dzieło będzie można zobaczyć od 28 września. Już teraz obraz wzbudza ogromne kontrowersje. Tymczasem w sieci pojawił się nowy plakat filmu, który budzić może skrajne emocje.

Autorem najnowszego plakatu do filmu "Kler" jest grafik Andrzej Pągowski. Na swoim Instagramie pochwalił się własnym pomysłem zapowiedzi filmu. Internauci nie kryję zaskoczenia, ale ten kontrowersyjny pomysł bardzo im się spodobał.

Kler: kontrowersyjny plakat filmu

Na plakacie widzimy świnkę-skarbonkę w kolorze purpurowym (który z oczywistych względów kojarzy się z duchowieństwem). Świnka ta ma - jak każda skarbonka - otwór do wrzucania pieniędzy. Na tej jednak otwór ten ma kształt... krzyża.

Dotąd pod plakatem na Instagramie nie pojawiły się żadne komentarze od zbulwersowanych internautów, jednak trudno ukryć, że taka grafika nie wszystkim przypadnie do gustu.

Przypomnijmy, że film "Kler" zagości w kinach 28 września 2018. Ukazywał on będzie ciemne strony działalności polskiego Kościoła. Znajdą się w nim tematów seksu, korupcji i używek. Co ciekawe,jeszcze w fazie produkcji, ekipa filmowa miała problemy ze względu na tematykę działa. Opowiedział o tym Wojciech Smarzowski.

Zobacz także

Z niecierpliwością czekamy na premierę.

RadioZET.ppl/SA