Zamknij

„Kobieta w oknie” – Netflix przedstawia nowy zwiastun głośnego thrillera z Amy Adams

09.04.2021 11:36
Kobieta w oknie - kadr z filmu
fot. materiały prasowe Netflix

„Kobieta w oknie” to adaptacja prozy A.J Finna z Amy Adams w roli głównej. Film nie miał łatwej drogi, ale wreszcie trafi na nasze ekrany. Co już wiemy o produkcji? Kiedy premiera?

„Kobieta w oknie” to thriller, opowiadający o kobiecie z agorafobią, która boi się opuścić cztery ściany swojego domostwa. Pewnego wieczoru jest świadkiem morderstwa, które miało rozegrać się w domostwie po drugiej stronie ulicy. W tym momencie następuje seria niefortunnych zdarzeń, które budują grozę i napięcie dalszej części opowieści. Książka A.J Finna (pseudonim artystyczny pisarza Daniela Mallory’ego) zaczyna w interesujący sposób bawić się z czytelnikiem w swoistą grę prawdy i pozorów, w której sam odbiorca musi dociec, co tak naprawdę wydarzyło się w domu po drugiej stronie ulicy.

Zobacz także

„Kobieta w oknie” – trudna droga filmowej adaptacji

Filmowa adaptacja bestsellerowej powieści nie miała łatwej drogi. Produkcja w reżyserii Joe Wrighta została stworzona dla wytwórni 20th Century Fox i miała pierwotnie zadebiutować w kinach już pod koniec 2019 roku. Po testowych pokazach, które wykazały problemy struktury narracyjnej filmu, wytwórnia zdecydowała się na konieczne dokrętki, tym samym przesuwając datę premiery. Film w nowej wersji miał pojawić się w kinach w maju 2020 roku. Pandemia koronawirusa skutecznie jednak pokrzyżowała te plany.

W tym czasie nastąpił najbardziej zaskakujący zwrot w całej historii. Film należał formalnie do wytwórni Fox, a więc po przejęciu firmy przez Disneya, właśnie do tego dystrybutora. Włodarze Disneya zdecydowali się jednak nie wypuszczać filmu na własną rękę – czy to w kinach, czy w jednym z serwisów streamingowych ze swojego portfolio –  Disney+ czy Hulu, a sprzedać prawa do emisji konkurencyjnemu Netflixowi. Ruch jest niezwykle zaskakujący. Czy oznacza to, że podrzucili gigantowi VOD „zgniłe jajo”, czy po prostu uznali, że film nie pasuje jednak do ich wcześniejszego katalogu produkcji? Przekonamy się już w maju.

Warto zwrócić uwagę, że podobny ruch kilka lat temu dokonała wytwórnia Universal, która nie wiedząc co zrobić z filmem „Paradoks Cloverfield” sprzedała go Netflixowi, który wypuścił go zaraz po finale pucharu Super Bowl. Wszyscy pamiętamy, jaki poziom miała tamta produkcja. Z drugiej strony - może nie ma co zapeszać – w koncu „Kobieta w oknie” ma naprawdę silną bazę w postaci dobrze skonstruowanej i intrygującej powieści, więc może twórcom jednak udało się wycisnąć niezapomniany thriller?

Zobacz także

„Kobieta w oknie” – zwiastun

W związku z premierą na Netflix, platforma przygotowała właśnie nowy, intrygujący zwiastun. Materiał prezentuje się następująco:

„Kobieta w oknie” – obsada i ekipa

Film bazuje na powieści amerykańskiego pisarza Daniela Mallory’ego, którą wydał pod pseudonimem A.J Finn. Scenariusz powstał pod okiem Tracy’ego Lettsa, autora skryptów do takich filmów, jak „Sierpień w hrabstwie Osage”, czy „Killer Joe”. Reżyserem został Joe Wright, najlepiej znany z adpatacji „Dumy i uprzedzenia” w wersji z Keirą Knightkley, czy filmami „Pokuta” i „Czas Mroku”.

Na ekranie zobaczymy natomiast takich aktorów i aktorki jak: Amy Adams, Gary Oldman, Julianne Moore, Jennifer Jason Leigh, Anthony Mackie, Wyatt Russell, czy Brian Tyree Henry.

Chcesz być na bieżąco? Dołącz do grupy "Filmy i seriale - newsy i dyskusje fanów" na Facebooku.

„Kobieta w oknie” – kiedy premiera?

Premiera filmu na platformie streamingowej Netflix przewidziana jest na 14 maja.

Czytaj także: „Cruella“ sieje postrach na nowym zwiastunie. Emma Stone zdradza co sądzi o porównaniach z „Jokerem“