Zamknij

„Kobieta w oknie” – wiemy, kiedy nowy film Amy Adams pojawi się na Netflix [WIDEO]

05.03.2021 15:17
Elegia dla bidoków - kadr z filmu
fot. Lacey Terrell - Netflix - Imagine Entertainment/Collection Chris/East News

„Kobieta w oknie”, czyli adaptacja słynnej powieści A.J Finna już wkrótce zawita na platformie streamingowej Netflix. Co już wiemy o produkcji? Od kiedy można ją oglądać?

„Kobieta w oknie” to adaptacja słynnej powieści kryminalnej autorstwa A.J Finna. Jest to historia kobiety, która cierpi na agorafobię - boi się otwartych przestrzeni i boi się opuścić swój dom. Kobieta zaszywa się więc w swoim ogromnym domostwie, jedną z rozrywek czyniąc podglądanie sąsiadów przez okno. Kiedy pewnego dnia dostrzega dramatyczne wydarzenia po drugiej stronie ulicy, jest zdruzgotana. Wygląda bowiem, że jej sąsiad ukatrupił swoją żonę. Od tego momentu sprawy zaczynają jednak nabierać coraz dziwniejszego obrotu. „Kobieta w oknie” to sprytnie ułożony thriller, który bawi się z odbiorcą w skrzętnie ułożoną grę w kotka i myszkę, skutecznie myląc tropy.

Zobacz także

Film powstał dla 20th Century Fox i miał pierwotnie zadebiutować już pod koniec 2019 roku. Kiedy jednak testowe pokazy wykazały pewne problemy struktury narracyjnej, które wywoływały konfuzję widzów, wytwórnia zdecydowała się nie tylko przesunąć datę premiery, ale także zamówiła dokrętki obrazu. Film w nowej wersji miał trafić do kin w nowym terminie - w maju 2020 roku. W międzyczasie jednak pandemia koronawirusa pokrzyżowała plany filmowców, zamykając kina.

W tym momencie nastąpił najciekawszy zwrot, związany z filmem. Produkcja, należąca do wytwórni Fox powinna po przejęciu tej firmy przez wytwórnię Disneya, należeć właśnie do tego dystrybutora. I albo czekać na otwarcie kin, albo zostać wypuszczona na platformę Disney+, należącą do giganta rozrywki. W tym momencie nastąpił jednak ciekawy zwrot – prawa do emisji filmu zostały wykupione przez platformę Netflix. Oznacza to, że film Joe Wrighta nie trafi do kin, a bezpośrednio na streaming.

Zobacz także

„Kobieta w oknie” – zwiastun

Zwiastun filmu hula w sieci już od kilkunastu miesięcy, zapowiadając jeszcze pierwotną premierę obrazu. Materiał prezentuje się następująco:

„Kobieta w oknie” - obsada i ekipa

Historia powstała w głowie amerykańskiego pisarza Daniela Mallory’ego, posługującego się pseudonimem artystycznym A.J Finn. Powieść „Kobieta w oknie” zadebiutowała w 2018 roku i szybko stała się bestsellerem New York Timesa, zaskarbiając sobie też przychylność w innych krajach. Prawa do adaptacji szybko wykupiło 20th Century Fox, powierzając napisanie scenariusza  aktorowi i scenarzyście Tracy’emu Lettsowi. Letts znany jest z pracy nad skryptami takich produkcji jak „Sierpień w hrabstwie Osage”, „Killer Joe”, czy „Robak”. Reżyserem filmu został Joe Wright, najlepiej znany z pracy nad „Dumą i uprzedzeniem”, „Pokutą”, czy „Czasem Mroku”.

„Kobieta w oknie” może poszczycić się też znakomitą obsadą aktorską. W filmie występują bowiem: Amy Adams, Gary Oldman, Julianne Moore, Jennifer Jason Leigh, Anthony Mackie, Wyatt Russell, czy Brian Tyree Henry.

Chcesz być na bieżąco? Dołącz do grupy " Filmy i seriale - newsy i dyskusje fanów" na Facebooku.

„Kobieta w oknie” – kiedy premiera?

Premiera filmu na platformie Netflix zapowiedziana jest na 14 maja.

Czytaj także: „ Obiecująca młoda kobieta” - porywająca opowieść o kobiecej zemście już w kinach