Zamknij

TVP: Patryk Vega uległ gangsterom i usunął z planu przestępcę

Redakcja
24.01.2018 14:00
TVP: Patryk Vega uległ gangsterom i usunął z planu przestępcę
fot. Kino Świat/YouTube

Według informacji serwisu TVP Info, mokotowscy gangsterzy mieli wpływ na obsadę nowego filmu Patryka Vegi „Kobiety mafii".

– Scenariusz filmu [został] napisany z gangsterami grupy mokotowskiej – w ten sposób Patryk Vega reklamuje w mediach swój najnowszy film „Kobiety mafii".

Okazuje się że warszawscy mafiosi mieli wpływ nie tylko na scenariusz, lecz także na obsadę głośnego obrazu Patryka Vegi – takimi informacjami podzieliło się TVP Info.

Jak czytamy w serwisie, mokotowscy gangsterzy nie chcieli, aby w „Kobietach mafii" zagrał jeden z członków grypy, gdyż jest świadkiem koronnym.

Patryk Vega zgodził się. – Przychyliłem się ku temu ze względu na to, że mam aspirację stworzyć najbardziej realistyczny film gangsterski w tym kraju – tłumaczył.

Zobacz także

Reżyser nie chciał ujawnić tożsamości gangstera.

Po brawurowej akcji policyjnej funkcjonariuszka Bela (Olga Bołądź) zostaje wyrzucona z policji. ABW składa jej propozycję „nie do odrzucenia”. Kobieta przechodzi specjalistyczne szkolenie pod okiem FBI i zostaje operatorem w Wydziale S – oficerem pracującym pod przykryciem, który zostaje umieszczony w grupie przestępczej. Jej misją w roli tajniaczki jest rozpracowanie szlaku przemytu narkotyków przez Grupę Mokotowską sterowaną przez Padrino (Bogusław Linda) – bossa stołecznego półświatka, dla którego ponad wszelką władzą i pieniędzmi najważniejsza jest córka o ksywie Futro (Julia Wieniawa). By zrealizować cel, Bela musi wkupić się w łaski zaufanych ludzi z zarządu mafii: Żywego (Piotr Stramowski), Milimetra (Tomasz Oświeciński), Cienia (Sebastian Fabijański) i Siekiery (Aleksandra Popławska). Podszywając się pod prostytutkę, oficer ABW zostaje kochanką Cienia. Misternie przemyślany plan komplikuje się, gdy w toku nieprzewidzianych zdarzeń w całą intrygę zostaje wmieszana Anka (Katarzyna Warnke) – żona Cienia, manipulowana przez tajemniczą Nianię (Agnieszka Dygant). Wkrótce losy pięciu kobiet przecinają się w punkcie bez odwrotu, a wydarzenia z ich udziałem wstrząsają przestępczą mapą Warszawy.

Zobacz także

„Kobiety mafii" trafią na ekrany kin 23 lutego 2018.

RadioZET.pl/SI