Zamknij

Kolejna Polka w wielkiej hollywoodzkiej produkcji

Redakcja
14.01.2019 11:52
Kolejna Polka w wielkiej hollywoodzkiej produkcji
fot. Instagram:@nataliasafran

„Zimna wojna” zachwyca widzów na całym świecie, tymczasem polski akcent znalazł się także w innym kinowym hicie. Natalia Safran nie tylko wystąpiła w „Aquamanie”, ale także współprodukowała film. Kim jest pochodząca z Poznania aktorka?

Joanna Kulig podbija Hollywood, „Zimna wojna” ma szansę powalczyć o statuetkę Oscara, a Rafała Zawieruchę zobaczymy w nowym filmie Quentina Tarantino. Polskie nazwiska coraz częściej pojawiają się w hollywoodzkich produkcjach, co dobrze świadczy o kondycji krajowego kina. Jak informuje portal Onet, również w kasowej adaptacji komiksu DC znalazł się polski akcent. W „Aquamanie” wystąpiła Natalia Safran. Kim jest aktorka, która zagrała u boku Nicole Kidman, Willema Dafoe i Jasona Mamoa?

ZOBACZ TEŻ: Tomasz Kot podbija Hollywood. Współpracuje z prestiżową amerykańską agencja

Safran
fot. Instagram:@nataliasafran

Polski akcent w „Aquamanie”

Natalia Safran to urodzona w Poznaniu aktorka, modelka i piosenkarka. W latach osiemdziesiątych zdobyła tytuł Miss Wielkopolski i rozpoczęła karierę w modelingu. Wyjechała do Francji i współpracowała z takimi markami jak Armani czy Dior. Po przeprowadzce do Stanów Zjednoczonych zadebiutowała w filmie „Powiedz tak”, gdzie wystąpiła razem z Jeniffer Lopez.

Safran realizowała się także jako wokalistka. Razem z bratem, Mikołajem Jaroszykiem, tworzą zespół The Forevers. Anglojęzyczna wersja ich piosenki „Hej Ty” znalazła się na ścieżce dźwiękowej filmu „Za jakie grzechy”.

ZOBACZ: Margot Robbie pokazała scenariusz kolejnej produkcji DC

W „Aquamanie” Natalia Safran wcieliła się w Rinę, królową jednego z podmorskich ludów. Aktorkę ciężko rozpoznać z powodu mocnej charakteryzacji.

– Królowa Rina, którą gram w filmie, na swoich łuskach ma też spektakularne zdobienia. Zostały wykonane w skórze ryby sprowadzonej z brazylijskiej Amazonii, przez parę znanych brytyjskich artystów – opowiada sama Natalia.

Natalia
fot. Instagram:@nataliasafran

Polka nie kryje również radości z sukcesu filmowej adaptacji komiksu DC.

– Bardzo cieszy mnie światowy sukces filmu. Zwłaszcza że włożyliśmy w niego wszyscy tyle wysiłku. Po długiej, intensywnej preprodukcji, rozpoczęliśmy trwające ponad pół roku zdjęcia na Złotym Wybrzeżu w Australii, a potem przez kolejnych dziesięć miesięcy nad filmem pracowały liczne ekipy VFX – wspomina.

RzadioZET.pl/onet.pl/MF