Zamknij

Kolejny sukces „Zimnej wojny”. Paweł Pawlikowski odebrał nagrodę w Nowym Jorku

Redakcja
10.01.2019 12:58
Kolejny sukces „Zimnej wojny”. Paweł Pawlikowski odebrał nagrodę w Nowym Jorku
fot. AP/Associated Press/East News

„Zimna wojna” to jeden z najważniejszych filmów w krajowej kinematografii. Na gali National Board Of Review 2019 w Nowym Jorku produkcja otrzymała kolejną prestiżową nagrodę, którą odebrał reżyser Paweł Pawlikowski. 

„Zimna wojna” to zdecydowanie jeden z najbardziej przełomowych polskich filmów. Paweł Pawlikowski już przy okazji nagrodzonej Oscarem „Idy” pokazał, że jest doskonałym reżyserem. Teraz ponownie zwrócił oczy całego świata w stronę krajowego kina. Duża w tym zasługa również doskonałej obsady. Joanna Kulig jest prawdziwą gwiazdą Hollywood, komplementowaną przez krytyków oraz największe aktorskie nazwiska.

ZOBACZ: Joanna Kulig i Rafał Zawierucha podbijają Hollywood

„Zimna wojna” została dosłownie obsypana nagrodami. Film został nagrodzony między innymi na festiwalu w Cannes, zdobył cztery statuetki na rozdaniu Europejskich Nagród Filmowych. Został także nominowany w czterech kategoriach na BAFTA 2019 oraz ma duże szanse w walce o statuetkę Oscara. 8 stycznia w Nowym Jorku Paweł Pawlikowski odebrał kolejną nagrodę.

EN_01356549_0061
fot. Rex Features/East News

„Zimna wojna” nagrodzona na National Board Of Review 2019

National Board Of Review 2019 doroczna gala, podczas której przyznawane są nagrody dla najlepszych artystów i produkcji filmowych. W opinii wielu krytyków zaistnienie podczas gali toruje drogę do walki o Oscary. W Nowym Jorku pojawiło się wiele światowych gwiazd, między innymi Lady Gaga, Steven Spielberg, Olivia Wilde czy Bradley Cooper. Wraz z nimi w gali brał udział Paweł Pawlikowski, który odebrał przyznaną przez kapitułę nagrodę. „Zimna wojna” została uznana za najlepszy film zagraniczny. Kolejne już wyróżnienie dla polskiej produkcji bardzo cieszy. Miejmy nadzieję, że również w trakcie ceremonii rozdania Oscarów 2019 będziemy mieli powody do radości.

RadioZET.pl/MF