Zamknij

Kolumbowie: jak potoczyły się losy głównych bohaterów kultowego serialu?

Sylwia Bagińska
12.12.2019 14:38
Kolumbowie: jak potoczyły się losy głównych bohaterów kultowego serialu?
fot. Instagram.com/_history_pl

„Kolumbowie. Rocznik 20” to popularna powieść autorstwa Romana Bratnego, która pojawiła się na polskim rynku w 1957 roku. Na jej podstawie Janusz Morgenstern stworzył serial, który zgromadził przed ekranami ogromną publiczność. Jak potoczył się losy aktorów grających w serialu „Kolumbowie”?

Kolumbowie: jak potoczyły się losy głównych bohaterów?

„Kolumbowie” to serial, który opowiada o pokoleniu, które urodziło się w niepodległej Polsce, ale nie zdążyło nacieszyć się wolnością swojego kraju. Scenariusz „Kolumbów” został napisany przez autora książki - Romana Bratnego.

Serial „Kolumbowie” przeszedł do historii. W produkcji zagrało wielu utalentowanych aktorów. Jak potoczyło się ich życie? Niektórzy z nich nie znikają z ekranów od lat.

  • Zygmunt – Jan Englert

Udział Jana Englerta w „Kolumbach” nie było jego pierwszym doświadczeniem aktorskim. Młody artysta miał już za sobą debiut w filmie Andrzeja Wajdy „Kanał”. Od zakończenia emisji serialu Janusza Morgensterna Englert nie schodzi z ekranów. Według internautów należy do czołówki najlepszych polskich aktorów.

  • Ałła – Halina Golanko

Rola Ałły w „Kolumbach” była dla Haliny Golanko debiutem aktorskim. Wcześniej Golanko zajmowała się modelingiem. Mimo braku doświadczenia, modelka bardzo dobrze poradziła sobie na planie serialu Morgensterna. Po roli w „Kolumbach” serialowa Ałła dostawała liczne propozycje filmowe. Tym samym stała się jedną z najbardziej popularnych i rozchwytywanych aktorek w Polsce. Po 10 latach od debiutu zrezygnowała z kariery aktorskiej. Na stałe nigdy nie wróciła do zawodu. Wystąpiła gościnnie w kilku produkcjach m.in. w „Klubie szalonych dziewic” z 2010 roku.

Zobacz także: Polański o Wajdzie: artysta z całej duszy polski

  • Basia Stelmach – Bożena Kowalczyk

Bożena Kowalczyk w „Kolumbach” zagrała Basię Stelmach. To nie był debiut młodej aktorki – wcześniej zagrała już w dwóch filmach. Nie były to jednak duże role. Mimo ogromnego sukcesu w „Kolumbach” Bożena Kowalczyk zrezygnowała z kariery aktorskiej. Nie wiadomo, czym aktualnie zajmuje się serialowa dziewczyna Kolumba.

  • Niteczka – Alicja Jachiewicz

Alicja Jachiewicz zagrała w serialu w wieku 22 lat. Była to dla niej pierwsza poważna rola. Aktorka ukończyła Wyższa Szkołę Teatralną w Krakowie. Serialową Niteczka wystąpiła w wielu spektaklach teatralnych. Nie przestała jednak pokazywać się na ekranie. Zagrała m.in. w „Czterdziestolatku” i „Królowej Bonie”.

Zobacz także: Roman Polański oskarżony o gwałt. Valentine Monnier: Miałam wtedy 18 lat

  • Stanisław Skiernik – Jerzy Matałowski

Stanisław Skiernik wcielił się w role tytułowego Kolumba. Produkcja przyniosła mu ogromną popularność. Po udziale w „Kolumbach” zagrał w wielu filmach i serialach. Jerzy Matałowski zmarł 1 grudnia 2013 roku. Ostatnia produkcja, w której zagrał to film pt. „Chce się żyć”.

Zagłosuj

Oglądaliście serial "Kolumbowie"?

Liczba głosów:

RadioZET.pl/SB