Zamknij

Koncert „Muzyka Wolności” ostro skrytykowany. Źle dobrany repertuar i wpadka prowadzącego

Redakcja
28.12.2018 12:34
Koncert „Muzyka Wolności” ostro skrytykowany. Źle dobrany repertuar i wpadka prowadzącego
fot. GRZEGORZ DEMBINSKI/Polska Press/East News

W czwartek, 27 grudnia odbył się koncert „Muzyka Wolności” z okazji setnej rocznicy wybuchu powstania wielkopolskiego. Niestety spotkał się z ostrą krytyką internautów. Wytykano między innymi zły dobór repertuaru.

27 grudnia 1918 roku w Poznaniu wybuchło Powstanie Wielkopolskie. W czasie wizyty powracającego do Polski Ignacego Jana Paderewskiego był on hucznie witany przez Polaków. W odpowiedzi zaborcy niemieccy następnego dnia urządzili paradę wojskową, zrywali polskie flagi i napadali na polskie instytucje. Uliczne zamieszki przerodziły się w zorganizowaną walkę zbrojną z okupantem. Polacy opanowali niemal całą Prowincję Poznańską. 

Z okazji setnej rocznicy wybuchu powstania samorząd województwa wielkopolskiego zorganizował na Stadionie Miejskim w Poznaniu uroczysty koncert „Muzyka Wolności”. Wśród zaproszonych gwiazd znaleźli się między innymi: Michał Szpak, Margaret, Maryla Rodowicz, Varius Manx czy Andrzej Piaseczny. Wydawać by się mogło, że taka impreza zachwyci publiczność oraz widzów zgromadzonych przed telewizorami. Okazało się jednak, że organizatorzy zostali mocno skrytykowani.

Koncert Muzyka Wolności
fot. GRZEGORZ DEMBINSKI/Polska Press/East News

Fala krytyki pod adresem koncertu „Muzyka Wolności”

Bezpłatne bilety na koncert rozchodziły się w szybkim tempie, doszło nawet do zablokowania strony internetowej odpowiedzialnej za rezerwacje. Jednak na samym wydarzeniu nie pojawił się komplet widzów. Mówiło się nawet o tym, że na płycie głównej stadionu było sporo wolnej przestrzeni.

Drobną wpadkę zaliczył prowadzący imprezę Oliwier Janiak, który zapowiadając marszałka województwa wielkopolskiego, zaprosił na scenę marszałka województwa mazowieckiego. Przejęzyczenie publiczność skwitowała gwizdami. 

ZOBACZ TEŻ: Wpadka na świątecznym koncercie. Gwiazda pokazała majtki

Jak wynika z licznych wypowiedzi internautów, największą bolączką koncertu miał być jednak repertuar niedopasowany do rangi i klasy wydarzenia. 

„Rodowicz i »Niech żyje bal«. Masakra. Muzyka wolności?! Niech żyje bal?! Na stulecie powstania wielkopolskiego?!”

„Brak szacunku, powagi, dno...”

„Przerywanie koncertu okolicznościowego »Muzyka Wolności« reklamami to telewizyjne barbarzyństwo” – grzmieli w sieci widzowie.

Oczywiście znalazło się grono osób broniących imprezy i doceniających artystów, którzy wystąpili. Nie zmienia to jednak faktu, że impreza wzbudziła spore kontrowersje. 

Muzyka Wolności
fot. GRZEGORZ DEMBINSKI/Polska Press/East News

RadioZET.pl/MF