Zamknij

Koniec Jasia Fasoli? Rowan Atkinson nie chce już występować w serialu

Redakcja
10.10.2018 11:34
Koniec Jasia Fasoli? Rowan Atkinson nie chce już występować w serialu
fot. NurPhoto/Sipa USA/East News

Przygody Jasia Fasoli od 28 lat rozbawiają widzów na całym świecie. Fani niecierpliwie czekają na kolejną odsłonę przygód sympatycznego bohatera. Wiele jednak wskazuje na to, że to koniec postaci Jasia. Rowan Atkinson nie widzi się bowiem dalej w tej roli.

Rowan Atkinson to utalentowany brytyjski komik, aktor i scenarzysta, który na całym świecie zasłynął ze swoich komediowych wcieleń. Rozpoznawalny stał się za sprawą serialu „Czarna Żmija”, jednak prawdziwą gwiazdą uczyniła go rola Jasia Fasoli. Perypetie niezdarnego londyńczyka stały się hitem, a specyficzny angielski humor rozbawiał do łez widzów na całym świecie. Poza emitowanym w latach 1990-1995 serialem powstały również dwa filmy pełnometrażowe: „Jaś Fasola: Nadciąga totalny kataklizm” oraz „Wakacje Jasia Fasoli”. Postać była na tyle popularna, że pojawił się również serial animowany, gry komputerowe, a nawet książka.

Jaś Fasola
fot. Cao ji - Imaginechina/EAST NEWS

Rowan Atkinson nie zagra już Jasia Fasoli?

Po tym, jak Rowan Atkinson po raz kolejny pojawił się w kolejnej części komedii o agencie Johhnym Englishu, fani mieli nadzieję, że niebawem na ekranach pojawi się również Jaś Fasola. Jednak w wywiadzie dla telewizji BBC aktor przyznał, że nie widzi szans na kolejną część przygód Jasia.

– Nie sądzę, żeby pojawił się jeszcze kiedykolwiek. Nie ma to sensu, jeśli wiesz, że zrobiłeś już wszystko, co mogłeś.

Trzeba przyznać, że Atkinson ma prawo być zmęczony wcieleniem Fasoli. Postać istnieje od 28 lat, a Rowan musiał zmierzyć się z szufladkowaniem go jedynie w roli serialowego niedorajdy. Co ciekawe, aktor stwierdził w wywiadzie, że sam nie jest fanem poczucia humoru, którym zachwycali się fani.

– Bardzo, bardzo rzadko to, co robiłem, wydawało mi się zabawne.

Jeśli Atkinson nie zmieni zdania, zapewne oznacza to koniec postaci Jasia. Z pewnością żaden fan serii nie wyobraża sobie w tej roli innego aktora.

RadioZET.pl/fakt24.pl/MF