Zamknij

TYLKO u NAS: Jacek Kopczyński o swojej roli w „Koronie królów"

Redakcja
01.02.2018 23:44
TYLKO u NAS: Jacek Kopczyński o swojej roli w „Koronie królów"

Jacek Kopczyński, popularny aktor, w programie „Popołudnie z Radiem ZET” opowiedział o swojej roli w serialu „Korona królów".

„Korona królów" to pierwszy serial produkcji TVP o średniowiecznej historii. Jego akcja rozpoczyna się w 1333 roku, gdy król Władysław Łokietek zmęczony walką o zjednoczenie podzielonej na dzielnice Polski zapada na zdrowiu i umiera, a na tronie zasiada jego jedyny żyjący syn – Kazimierz, współcześnie nazywany Wielkim.

Zobacz także

Serial reżyserowali Wojciech Pacyna i Jacek Sołtysiak. Muzykę do serialu skomponował Marcin Przybyłowicz, za scenografię odpowiadał Andrzej Haliński, a za kostiumy i charakteryzację kolejno Elżbieta Radke i Justyna Zaranek.

Na ekranie w „Koronie krolów", oprócz Jacka Kopczyńskiego, można oglądać m.in. Roberta Gonerę, Sławomira Orzechowskiego, Katarzynę Czaplę, Andrzeja Popiela, Paulinę Lasotę, Marcina Rogacewicza, Martę Bryłę, Annę Grycewicz, Agatę Bykowską, Karinę Seweryn, Andrzeja Deskura oraz Tomasza Sapryka.

Zobacz także

„Popołudnie z Radiem ZET” prowadzą Kamila Terpiał i Roman Osica. Od poniedziałku do piątku, między godz. 15:00 a 18:00 w programie na żywo muzyka, artyści oraz goście ze świata polityki.

RadioZET.pl/SI/DG