Zamknij

„Korona królów". Dwa odcinki za nami. Recenzje? MIAŻDŻĄCE

Redakcja
02.01.2018 08:55
„Korona królów". Dwa odcinki za nami. Recenzje? MIAŻDŻĄCE
fot. TVP

Na premierę „Korony królów" czekali niemal wszyscy. Telewizja Polska już od jakiegoś czasu zapowiadała bowiem, że będzie to jej koronna produkcja, zrealizowana z rozmachem godnym zagranicznych seriali. Jak wyszło? Widzowie nie zostawili na serialu suchej nitki.

Korona królów. 1. i 2. odcinek. Recenzje

1 stycznia 2018 roku widzowie mieli okazję zobaczyć dwa premierowe odcinki „Korony królów" – kostiumowego serialu opowiadającego o panowaniu jednego z najsłynniejszych władców w dziejach Polski – Kazimierza Wielkiego.

Serial, który od dawna był zapowiadany jako flagowa produkcja TVP, spotkał się z dużym zainteresowaniem widzów. – Termin premiery serialu nie był przypadkowy. Celowo wybrałem datę 1 stycznia, ponieważ tego dnia bardzo dużo osób ogląda telewizję. Mogliśmy liczyć na wysoką widownię również i z tego powodu, że przed telenowelą pokazany został noworoczny konkurs skoków narciarskich, którego w dodatku zwycięzcą został Kamil Stoch. Zawody te śledziło 7 mln widzów. Co prawda po zakończeniu konkursu skoków część widowni odpłynęła, ale i tak utrzymywała się bardzo wysokim poziomie w czasie, kiedy pokazywaliśmy „Teleexpress” i teleturniej „Jaka to melodia”. To pozwoliło „Koronie królów” osiągnąć tak dobre wyniki – skomentował w rozmowie z Wirtualnymi Mediami Jacek Kurski, który już od kilku miesięcy promował serial.

Zagłosuj

Będziesz oglądał „Koronę Królów"?

Liczba głosów:

Z danych udostępnionych portalowi Wirtualnemedia.pl przez nadawcę wynika, że średnia oglądalność dwóch pierwszych odcinków kostiumowej produkcji wyniosła 4,16 mln widzów.

Jednak duża widownia nie przełożyła się na wysoką ocenę dwóch pierwszych odcinków serialu, a wręcz przeciwnie – internauci nie zostawili na produkcji Kurskiego suchej nitki.

Zobacz także

Z łatwością wyłapali kilka poważnych błędów historycznych. 

Salwy śmiechu wywołały także dialogi.

RadioZET.pl