Zamknij

Seks w Wielki Post i to tuż po śmierci króla. Kolejne kontrowersje w „Koronie królów" [WIDEO]

Redakcja
10.01.2018 10:46
Seks w Wielki Post i to tuż po śmierci króla. Kolejne kontrowersje w „Koronie królów" [WIDEO]
fot. Korona królów/YouTube

„Korona królów” jest początkiem pewnej epoki w telewizji publicznej, na którą ludzie czekali – twierdzi Jacek Kurski. I rzeczywiście, miłośnicy absurdów, nierealistycznych dialogów i koloryzowania historii mają spore używanie! Scena królewskich uciech z 7. odcinka w mig stała się hitem sieci.

„Korona królów", najnowsza, szeroko promowana propozycja TVP1 i flagowy projekt Jacka Kurskiego, od początku budzi wiele kontrowersji. Choć prezes Telewizji Publicznej dwoi się i troi, by telenowela historyczna opowiadająca o losach Kazimierza Wielkiego cieszyła się dużą sympatią publiczności, zaledwie po kilku minutach od zakończenia każdego z odcinków do internetu trafiają najbardziej absurdalne cytaty i jawne błędy historyczne.

Zobacz także

Chociaż TVP przekonuje, że „takiej produkcji od dawna nie było w Telewizji Polskiej”, nawet ci, którzy zdali maturę z historii na naciąganą tróję, oprócz wyraźnych wad w scenariuszu bez trudu potrafią wskazać nieprawdziwe lub pomylone fakty.

Wo więcej, opinie na temat „Korony...” nie są pochlebne nawet wśród niektórych przedstawicieli tzw. dobrej zmiany. Wiceminister kultury Paweł Lewandowski zasugerował na Twitterze, by w kwestii „Korony...” poczekać na trzeci odcinek i dialog o śniadaniu w czasie postu. „Zgniłem jak to zobaczyłem" – napisał. Wpis wprawdzie szybko skasował, ale i tak zdążył się odbić głośnym echem.

Zobacz także

Tym razem internauci mają niezły ubaw ze sceny królewskich uciech, które zostały zaprezentowane w 7. odcinku telenoweli, 9 stycznia.

„U la la. Mimo że za oknem zimnica, to w królewskiej sypialni jest zdecydowanie GORĄCO. Czyżby w małżeństwie Kazimierza i Anny w końcu zapanował pokój? A może to tylko chwilowe "rozprężenie"?" – czytamy w opisie filmiku, który w mig po emisji 7. odcinka w telewizji trafił do internetu.

Zobacz także

I rzeczywiście, we wspomnianym fragmencie widzimy króla Kazimierza (Mateusz Król) i Annę (Marta Bryła) przygotowujących się do miłosnego aktu. I to wszystko – o zgroza! – podczas Wielkiego Postu! Do tego oczywiście drewniane dialogi i kilka smacznych absurdów, tradycyjnie w najgorszym stylu. No cóż, to po prostu trzeba zobaczyć!

Wspomnianą scenę z YouTube można zobaczyć poniżej.

RadioZET.pl/SI