Zamknij

Kraina Lodu 2: kolejny homoseksualny bohater Disneya. Elsa będzie miała dziewczynę

Redakcja
30.08.2018 13:55
Kraina Lodu 2
fot. mat. prasowe

Trwają prace nad drugą częścią disneyowskiego hitu „Frozen”, czyli „Kraina Lodu”. Okazuje się, że w filmie zobaczymy prawdopodobnie kolejny coming out. Tym razem producenci przedstawić mają relację dwóch kobiet.

To dopiero pogłoski, ale nabierają coraz bardziej realnego charakteru. Jak informuje serwis Movieweb, w kontynuacji „Krainy Lodu” Elsa może mieć dziewczynę.

Po pierwszej części „Krainy Lodu” wielu widzów uważało, że Elsa jest lesbijką. Co ciekawe, w internecie pojawiła się nawet kampania, by Elsa miała dziewczynę: #GiveElsaAGirlfriend. Tajemnicze źródło, na które powołuje się serwis, ujawnia, że głosu dziewczynie Elsy udzielić by miała gwiazda „Westworld” – Evan Rachel Wood, członek społeczności LGBTQ. Informacje te nie są potwierdzone, jednak o homoseksualnej orientacji Elsy i jej ujawnieniu w nowej „Krainie Lodu” mówiło się już od dawna.

Przypomnijmy, że pierwszy disneyowski coming out mogliśmy zobaczyć w filmie „Piękna i Bestia” z 2017 roku. Już na długo przed premierą reżyser ogłosił, że jeden z bohaterów będzie homoseksualistą. Oczywiście nie obyło się bez protestów osób oburzonych promowaniem środowisk LGBT w produkcjach dla dzieci. Twórcy się nie ugięli i dopięli swego z nadzieją, że będzie to kamień milowy.

„Kraina Lodu 2” będzie miała swoją premierę 27 listopada 2019 roku.

RadioZET.pl/movieweb/SA