Zamknij

Kristen Stewart jako księżna Diana. Aktorka nie do poznania na pierwszym zdjęciu z filmu „Spencer”

27.01.2021 16:20
Kristen Stewart jako księżna Diana
fot. Invision/Invision/East News

Kristen Stewart wcieli się w postać księżnej Diany w filmie biograficzny Pablo Larraina „Spencer”. W sieci pojawiła się pierwsza fotografia aktorki w roli i jest zupełnie nie do poznania. Co jeszcze wiemy o nowym filmie reżysera „Jackie”?

Kristen Stewart jako księżna Diana. Pablo Larrain, reżyser nagradzanych filmów „Jackie”, „Ema”, czy „El Club”, postanowił na nowo opowiedzieć historię księżnej Diany. Prace na planie filmu „Spencer” niedawno się rozpoczęły. W związku z tym otrzymaliśmy pierwszą oficjalną fotografię, przedstawiającą Stewart w charakterystycznej roli. 

Kristen Stewart jako księżna Diana - zobacz zaskakującą fotografię

W sieci pojawiło się właśnie pierwsze zdjęcie promocyjne do filmu. Przedstawia ono Stewart w charakteryzacji na księżną Dianę. Aktorka jest niemal nie do poznania. Zresztą przekonajcie się sami:

„Spencer” - co już wiemy o filmie?

Scenariusz do filmu powstaje w głowie Stevena Knighta, twórcy serialu „ Peaky Blinders”. Wedle pierwszych informacji akcja ma rozgrywać się podczas Świąt Bożego Narodzenia, gdy Diana, wraz z rodziną królewską świętują w rezydencji Sandringham w Norfolk. To wtedy Diana decyduje się odejść od księcia Karola. Co niezwykle ciekawe - właśnie w tym momencie zakończył się 4. sezon serialu „ The Crown”.

Produkcja skupi się więc na napięciach wewnętrznych między członkami rodziny, a także na przeżyciach samej Diany, która staje u progu niezwykle trudnego wyboru.

Kristen Stewart o filmie

W rozmowie z magazynem Variety, Stewart w następujących słowach opowiedziała o pracy nad filmem:

„Spencer” jest emocjonującym wyobrażenia tego, kim była Diana w punkcie zwrotnym swojego życia”.

Stewart podkreśla, że w trakcie akcji filmu jej bohaterka zaczyna robić bilans zysków i strat swojego dotychczasowego życia. Bada jego części składowe i analizuje drogę, którą przeszła, by znaleźć się miejscu, w którym obecnie stoi. Zadaje sobie także niezwykle ważne pytanie: Co to znaczy, że jestem sobą?

„Ten proces rozpoczyna się od zwrócenia uwagi na swoje rodowe nazwisko: Spencer. Jej działania to wstrząsający wysiłek, który będzie musiała uczynić, by wrócić do osoby, którą kiedyś była. Pragnąc zrozumieć, co nazwisko Spencer oznacza dla niej samej, zacznie odkrywać się na nowo” – zdradziła aktorka.

Larrain jest mistrzem w tworzeniu filmów w ten sposób. Reżyser celowo wybiera konkretny, niezwykle newralgiczny moment w życiu swoich bohaterów i na tej podstawie zarysowuje niezwykle wyrazisty portret jednostki.

Chcesz być na bieżąco? Dołącz do grupy " Filmy i seriale - newsy i dyskusje fanów" na Facebooku.

„Spencer” - kiedy premiera?

Zdjęcia do filmu już się rozpoczęły. Ekipa nagrywać będzie na terenie Niemczech i Wielkiej Brytanii. Zagraniczne źródła podają, że premiera filmu może odbyć się jeszcze w 2021 roku, w sam raz na sezon oscarowy. W 2022 roku natomiast przypada 25. rocznica śmierci Diany. 

Czytaj także:  Disney zablokował dostęp do klasycznych animacji z powodu rasizmu. Najmłodsi nie zobaczą już „Dumbo”

RadioZet.pl/Variety