Zamknij

Ryan Reynolds i Peter Dinklage w jednym filmie. Pierwszy zwiastun animacji „Krudowie 2: Nowa Era”

22.09.2020 11:19
Krudowie, The Croods, Dreamworks
fot. Assosiated Press/DreamWorks Animation/East News

„Krudowie 2: Nowa Era” to druga część dobrze przyjętego filmu animowanego z 2013 roku, opowiadającej burzliwą historię pewnej prehistorycznej rodziny. W nowej odsłonie rezolutna familia pozna swoich nowych sąsiadów, tzw. „rodzinę współczesną”. Kiedy i gdzie zobaczymy film? Czyje głosy usłyszymy z ekranu? Mamy dla Was pakiet wiedzy na temat premiery filmu „Krudowie 2”.

„Krudowie” zadebiutowali w kinach w 2013 roku, niemal natychmiast zyskując przychylność widzów i krytyków. Produkcja zarobiła na świecie ok. 500 mln dolarów, a rok później była nominowana do Oscara w kategorii Najlepszy Film Animowany. Obraz finalnie przegrał z disneyowską „Krainą Lodu”, ale jednocześnie zapisał się w pamięci widzów, jako sympatyczna, niezobowiązująca rozrywka dla całej rodziny. Teraz, po siedmiu latach od premiery, wreszcie dostajemy kontynuację.

„Krudowie 2: Nowa Era” – zwiastun

W sieci zadebiutował właśnie zwiastun produkcji. Materiał dostępny jest w dwóch wersjach językowych. Oryginalnej oraz z polskim dubbingiem. Poniżej prezentujemy wersję polską.

„Krudowie 2: Nowa Era” – obsada i ekipa

Za scenariusz nowego filmu odpowiada duet: Dan i Kevin Hageman, którzy współpracowali wcześniej przy pomysłach do scenariusza takich filmów, jak: „Lego Przygoda”, „Hotel Transylvania”, czy przy serialu animowanym: „Łowcy Trolli: Opowieści z Arkadii”. Reżyserem filmu został debiutant Joel Crawford.

W studiu nagraniowym oryginalnej wersji ponownie spotkały się gwiazdy oryginalnego filmu: Emma Stone, Ryan Reynolds, Nicolas Cage i Catherine Keener. W nowej produkcji towarzyszyć im będą: Peter Dinklage, Leslie Mann, czy Kelly Marie Tran. Nowi aktorzy wcielą się w rodzinę o wdzięcznym nazwisku Betterman, co można przetłumaczyć po polsku jako Lepsiludzie.

W polskiej wersji językowej usłyszymy natomiast gwiazdy oryginalnego filmu, na czele z Piotrem Grabowski, Lesławem Żurkiem, Anną Guzik, czy Natalią Sikorą.

„Krudowie 2: Nowa Era” – kiedy premiera?

Amerykańska premiera filmu przekładana była już kilkakrotnie. Obecnie termin kinowej premiery filmu przewidziany jest na 25 listopada. W Polsce film ma natomiast zadebiutować 8 stycznia 2021.

Czytaj także: "Kronika świąteczna 2" w pierwszej zapowiedzi. Kurt Russell powróci jako Święty Mikołaj.