Zamknij

Powstaje film o miłości lewaczki i narodowca. Ma być "wybuchowy jak trotyl i kolorowy jak tęcza"

23.06.2021 11:18
Kryptonim Polska
fot. Robert Jaworski/materiały prasowe Kino Świat

"Kryptonim Polska" to tytuł nadchodzącej komedii pełnej "szalonych gagów", która ma przedstawić współczesną historię Romea i Julii na tle trwającej w Polsce wojny światopoglądowej. W rolach głównych Maciej Musiałowski i Magda Maścianica.

Trwają zdjęcia do filmu "Kryptonim Polska", w którym Maciej Musiałowski ("Sala samobójców. Hejter") i debiutująca na dużym ekranie Magda Maścianica wcielą się w polską wersję Romea i Julii. On jest białostockim narodowcem, ona - feministką walczącą o prawa mniejszości na marszach równości. Czy na tej podstawie da się stworzyć produkcję pełną "zwariowanych gagów i komicznych nieporozumień"? Piotr Kumik, współtwórca SNL Polska, najwyraźniej uważa, że tak.

Kryptonim Polska_5 fot. Robert Jaworski
fot. Robert Jaworski/materiały prasowe Kino Świat

Zobacz także

"Kryptonim Polska": Powstaje film o tym, "czy julka może ten tego z konfederatą?"

Jak dowiadujemy się z opisu dystrybutora:

"Kryptonim Polska" to komediowa petarda o miłości narodowca do lewaczki, w której odbijają się absurdy i podziały trapiące nasz kraj. W rolach głównych Maciej Musiałowski i Borys Szyc jako białostoccy narodowcy oraz Antoni Królikowski i wschodząca gwiazda kina – Magdalena Maścianica w rolach lewicowych aktywistów. Przygotujcie się na pełne zwariowanych gagów i komicznych nieporozumień starcie polsko-polskie, które odpowie na pytania, czy miłość jest silniejsza od poglądów politycznych? I czy w dzisiejszych czasach narodowiec może pokochać wojującą lewaczkę? Nadchodzi film wybuchowy jak trotyl i kolorowy jak tęcza!

Kryptonim Polska_7 fot. Robert Jaworski
fot. Robert Jaworski/materiały prasowe Kino Świat

Głównym bohaterem filmu jest chłopak z Białegostoku o imieniu Staszek (Maciej Musiałowski), który poszukując celu i poczucia przynależności trafił do Zrzeszenia Młodzieży Radykalnej pod wodzą zapalczywego Romana (Borys Szyc). Podczas jednej z akcji przeprowadzanych przez ZMR Staszek poznaje Polę (Magdalena Maścianica) - dziewczynę o lewicowych poglądach, która niedawno zerwała ze swoim chłopakiem, Kajetanem (Antoni Królikowski). Zauroczony nowopoznaną dziewczyną narodowiec postanawia ukrywać przed nią swoją przynależność do skrajnie prawicowej organizacji. Wkrótce między bohaterami rodzi się uczucie z pozoru nie mające szans na przetrwanie, którego losy rozstrzygną się podczas największej w historii Parady Równości w Warszawie.

Kryptonim Polska_6 fot. Robert Jaworski
fot. Robert Jaworski/materiały prasowe Kino Świat

"Kryptonim Polska": Obsada i twórcy filmu

W obsadzie, prócz wymienionych już Macieja Musiałowskiego, Borysa Szyca, Magdaleny Maścianicy i Antka Królikowskiego, znaleźli się m.in. Cezary Pazura i Piotr Cyrwus, a także Karol Bernacki ("Krew Boga"), Mateusz Król ("Korona królów") i Karol Kadłubiec ("Klangor").

Kryptonim Polska_9 fot. Robert Jaworski
fot. Robert Jaworski/materiały prasowe Kino Świat

"Kryptonim Polska" jest pełnometrażowym debiutem fabularnym Piotra Kumika, współtwórcy "SNL Polska" i reżysera serialu "Mamy to!". Autorem zdjęć jest Piotr Śliskowski ("80 milionów"). Za produkcję odpowiada Orphan Studio, założone przez koproducentów "Kleru". 

Zdjęcia do filmu odbywają się w Warszawie i Białymstoku. Data premiery "Kryptonimu Polska" nie została jeszcze ujawniona. 

RadioZET.pl/Kino Świat