Zamknij

Powstaje film o miłości lewaczki i narodowca. Ma być "wybuchowy jak trotyl i kolorowy jak tęcza"

23.06.2021 11:18
Kryptonim Polska
fot. Robert Jaworski/materiały prasowe Kino Świat

"Kryptonim Polska" to tytuł nadchodzącej komedii pełnej "szalonych gagów", która ma przedstawić współczesną historię Romea i Julii na tle trwającej w Polsce wojny światopoglądowej. W rolach głównych Maciej Musiałowski i Magda Maścianica.

Trwają zdjęcia do filmu "Kryptonim Polska", w którym Maciej Musiałowski ("Sala samobójców. Hejter") i debiutująca na dużym ekranie Magda Maścianica wcielą się w polską wersję Romea i Julii. On jest białostockim narodowcem, ona - feministką walczącą o prawa mniejszości na marszach równości. Czy na tej podstawie da się stworzyć produkcję pełną "zwariowanych gagów i komicznych nieporozumień"? Piotr Kumik, współtwórca SNL Polska, najwyraźniej uważa, że tak.

Kryptonim Polska_5 fot. Robert Jaworski
fot. Robert Jaworski/materiały prasowe Kino Świat

Zobacz także

"Kryptonim Polska": Powstaje film o tym, "czy julka może ten tego z konfederatą?"

Jak dowiadujemy się z opisu dystrybutora:

"Kryptonim Polska" to komediowa petarda o miłości narodowca do lewaczki, w której odbijają się absurdy i podziały trapiące nasz kraj. W rolach głównych Maciej Musiałowski i Borys Szyc jako białostoccy narodowcy oraz Antoni Królikowski i wschodząca gwiazda kina – Magdalena Maścianica w rolach lewicowych aktywistów. Przygotujcie się na pełne zwariowanych gagów i komicznych nieporozumień starcie polsko-polskie, które odpowie na pytania, czy miłość jest silniejsza od poglądów politycznych? I czy w dzisiejszych czasach narodowiec może pokochać wojującą lewaczkę? Nadchodzi film wybuchowy jak trotyl i kolorowy jak tęcza!

Kryptonim Polska_7 fot. Robert Jaworski
fot. Robert Jaworski/materiały prasowe Kino Świat

Głównym bohaterem filmu jest chłopak z Białegostoku o imieniu Staszek (Maciej Musiałowski), który poszukując celu i poczucia przynależności trafił do Zrzeszenia Młodzieży Radykalnej pod wodzą zapalczywego Romana ( Borys Szyc). Podczas jednej z akcji przeprowadzanych przez ZMR Staszek poznaje Polę (Magdalena Maścianica) - dziewczynę o lewicowych poglądach, która niedawno zerwała ze swoim chłopakiem, Kajetanem ( Antoni Królikowski). Zauroczony nowopoznaną dziewczyną narodowiec postanawia ukrywać przed nią swoją przynależność do skrajnie prawicowej organizacji. Wkrótce między bohaterami rodzi się uczucie z pozoru nie mające szans na przetrwanie, którego losy rozstrzygną się podczas największej w historii Parady Równości w Warszawie.

Kryptonim Polska_6 fot. Robert Jaworski
fot. Robert Jaworski/materiały prasowe Kino Świat

"Kryptonim Polska": Obsada i twórcy filmu

W obsadzie, prócz wymienionych już Macieja Musiałowskiego, Borysa Szyca, Magdaleny Maścianicy i Antka Królikowskiego, znaleźli się m.in. Cezary Pazura i Piotr Cyrwus, a także Karol Bernacki ("Krew Boga"), Mateusz Król ("Korona królów") i Karol Kadłubiec ("Klangor").

Kryptonim Polska_9 fot. Robert Jaworski
fot. Robert Jaworski/materiały prasowe Kino Świat

"Kryptonim Polska" jest pełnometrażowym debiutem fabularnym Piotra Kumika, współtwórcy "SNL Polska" i reżysera serialu "Mamy to!". Autorem zdjęć jest Piotr Śliskowski ("80 milionów"). Za produkcję odpowiada Orphan Studio, założone przez koproducentów "Kleru". 

Zdjęcia do filmu odbywają się w Warszawie i Białymstoku. Data premiery "Kryptonimu Polska" nie została jeszcze ujawniona. 

RadioZET.pl/Kino Świat