Zamknij

Krystyna Czubówna była molestowana w TVP? Szczere wyznanie prezenterki

Redakcja
07.11.2018 14:55
Krystyna Czubówna była molestowana w TVP? Szczere wyznanie prezenterki
fot. VIPHOTO/East News

Krystyna Czubówna przez lata była związana z Telewizją Polską jako dziennikarka, prezenterka oraz lektorka. W wywiadzie wyznała, że podczas pracy niejednokrotnie spotkała się z molestowaniem. Gdy się sprzeciwiała, była odsuwana od obowiązków.

Głos Krystyny Czubówny jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych w Polsce. Słynna dziennikarka, prezenterka i lektorka swoją karierę rozpoczęła w radiu. Następnie, w 1991 roku, podjęła wieloletnią współpracę z Telewizją Polską. Współpracowała przy „Panoramie”, która była jednym z najpopularniejszych programów informacyjnych. Czubówna czterokrotnie była nagradzana Telekamerą w kategorii „Informacje”, została także odznaczona Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski. Widzowie doskonale znają jej charakterystyczny głos z wielu filmów przyrodniczych i dokumentalnych, w których była lektorem.

Krystyna Czubówna
fot. KAMIL PIKLIKIEWICZ/EAST NEW/ Dzień Dobry TVN

Krystyna Czubówna była molestowana?

Krystyna Czubówna udzieliła wywiadu telewizji internetowej Wideoportal, w którym poparła akcję#MeToo, mającą na celu ujawnienie i ukaranie osób winnych molestowania seksualnego. Dziennikarka wyznała także, że gdy była młoda, sama padała ofiarą molestowania. Zdarzało się to zarówno na uczelni, jak i podczas pracy w telewizji. Czubówna padała ofiarą niewybrednych żartów, aluzji, a nawet podszczypywania.

ZOBACZ TAKŻE: Polska fotomodelka oskarża Weinsteina o molestowanie

– Ja taką sytuację przerobiłam też na własnej skórze. Nie jeden raz. Adoracje, czasami to się wszystko odbywało bardzo kulturalnie. Nie życzyła sobie pani tego, ale ma pani do czynienia ze zwierzchnikiem. A więc inteligentnie odbija się tę piłeczkę. Raz, drugi, trzeci, dziesiąty. Ale ponieważ te nagabywania są coraz intensywniejsze, nie ustają, ja byłam doprowadzona do takiej sytuacji, że musiałam powiedzieć wprost, co myślę na temat takiego zachowania.

Prezenterka zdradziła również, że gdy zbyt sugestywnie się sprzeciwiała, niosło to za sobą konsekwencje.

– Skutkowało tym, że przez wiele miesięcy nie byłam angażowana do pracy.

Jak widać, problem molestowania nie dotyczy jedynie gwiazd Hollywood. Sytuacje opisane przez Krystynę Czubównę pokazują, że może się to przytrafić w każdym środowisku.

Krystyna Czubówna
fot. Michal WARGIN/East News

ZOBACZ TAKŻE: Właściciel marki Topshop oskarżony o molestowanie

RadioZET.pl/MF