Zamknij

"Krzyk": słynny morderca powraca na plakacie kontynuacji kultowego horroru [ZDJĘCIE]

11.10.2021 09:53
Krzyk 4 - kadr z filmu
fot. DIMENSION FILMS / Album/EAST NEWS

"Krzyk" powraca po latach w piątej odsłonie serii horrorów. Twórcy podzielili się plakatem, na którym pojawia się Ghostface - zabójca w charakterystycznej masce.

Twórcy nowej wersji horroru "Krzyk" podzielili się plakatem filmu. Wielkimi krokami nadchodzi Ghostface - tajemniczy zakapturzony morderca w masce inspirowanej obrazem "Krzyk" Edvarda Muncha. 

"Krzyk": plakat nowej odsłony kultowego horroru

Zbliża się Halloween, w związku z czym fani kina grozy czują się jak w domu. Zapewne wśród halloweenowych maratonów horrorów nie zabraknie serii "Krzyk", która na zawsze zmieniła podgatunek, jakim są slashery.

Niestety nadchodząca odsłona "Krzyku" trafi do kin dopiero na początku roku 2022, ale twórcy horroru postanowili przypomnieć o swoim filmie prezentując plakat z Ghostface'em w roli głównej. Grafika trafiła do sieci między innymi za pośrednictwem Davida Arquette'a - gwiazdora serii, który wciela się w Deweya Riley'ego. Aktor zamieścił plakat na Twitterze.

To zawsze ktoś, kogo znasz. Tylko w kinach 14 stycznia 2022 roku.

Podpis plakatu odnosi się do motywu przewijającego się przez serię "Krzyk". Mowa o tożsamości osób, które zakładały maskę Ghostface'a w odsłonach cyklu. Polujący na Sidney Prescott (Neve Campbell) psychopata, często był osobą z jej najbliższego otoczenia. Wygląda na to, że w piątej odsłonie horroru będzie podobnie.

Chociaż tytuł nowej części to po prostu "Krzyk", produkcja to nie remake ani reboot, tylko kontynuacja horroru z 2011 roku "Krzyk 4". W rolach głównych ponownie wystąpili Campbell, Arquette, Courtney Cox i Roger L. Jackson. Do obsady dołączyła Marley Shelton, która wcieli się w Judy Hicks - postać z "Krzyku 4".

"Krzyk": kiedy premiera 5. części serii?

W pozostałych rolach wystąpili Jack Quaid, Melissa Barrera, Jenna Ortega, Dylan Minnette, Jasmin Savoy Brown, Sonia Ben Ammar, Mikey Madison, Mason Gooding i Kyle Gallner. Reżyserami nowego "Krzyku" są Matt Bettinelli-Olpin i Tyler Gillett. Produkcja trafi do kin 14 stycznia 2022 roku.

RadioZET.pl/Twitter/David Arquette