Zamknij

Księżniczki Disneya łączy przerażający szczegół! Od teraz oglądanie bajek będzie wyglądało inaczej

15.12.2020
Aktualizacja: 20.01.2021 13:56
Kadr z bajki Disneya "Kopciuszek"
fot. Walt Disney Co./Courtesy Everett Collection/East News

Księżniczki Disneya są ulubionymi postaciami z bajek niemalże każdej dziewczynki. Okazuje się, że łączy je jeden, przerażający szczegół.

Bajki Disneya cieszą się popularnością na całym świecie i wychowało się na nich wielu z nas. Walt Disney stworzył największą na świecie wytwórnię, która produkuje piękne bajki dla dzieci. Wykreował też wiele znanych postaci. Wśród nich są wszelkiego rodzaju księżniczki, na punkcie których oszalały dziewczynki na całym świecie. Wiele dorosłych już kobiet, które wychowały się na bajkach Disneya, do dziś ma sentyment do swoich ulubionych bohaterek. Okazuje się, że każdą z tych księżniczek łączy jeden szczegół, choć na pozór wydają się zupełnie różne. 

Zobacz także: Walt Disney kochał Myszkę Miki bardziej niż niejedną kobietę. 5 rzeczy, których o nim nie wiecie

Księżniczki Disneya łączy przerażający szczegół

Księżniczki Disneya łączy wiele szczegółów, ale nic nie jest tak zaskakujące jak ostatnie odkrycie. Jedno jest pewne, od teraz oglądanie bajek o księżniczkach już nigdy nie będzie takie samo.

Okazuje się, że jest jeden element wspólny dla wszystkich księżniczek Disneya. A właściwie jedna rzecz, której nie ma żadna z nich.

Okazuje się, że księżniczki Disneya nie mają… paznokci. Jak dokładnie przyjrzymy się im, zauważymy, że tej części ciała brakuje każdej z nich. Czyżby producenci bajek przeoczyli ten szczegół? Okazuje się, że nie do końca! Co ciekawe, w bajkach Disneya manicure jest charakterystyczny dla złych postaci. Czyżby był to specjalny zabieg twórców? Okazuje się, że jeśli nie wiadomo, o co chodzi, to chodzi o… pieniądze. 

Zobacz także: TOP 53 filmy animowane dla dzieci i dorosłych. Ubaw dla całej rodziny gwarantowany

Dlaczego księżniczki Disneya nie mają paznokci?

Okazuje się, że istnieje jeden ważny powód, dla którego księżniczki Disneya nie mają paznokci. W czasach, gdy powstawały pierwsze filmy Walta Disneya, tworzenie animacji było bardzo pracochłonne i kosztowne. Animatorzy musieliby poświęcić bardzo dużo czasu na malowanie paznokci księżniczkom na każdej z poszczególnych klatek. Dlatego też zostało to ograniczone do minimum i manicure pozostał jedynie na dłoniach czarnych charakterów. Te postaci pojawiają się w filmach rzadziej niż tytułowe księżniczki.

Dotyczy to jednak tych starszych bohaterek filmów Disneya. W najnowszych produkcjach, które wyszły z tej wytwórni, zadbano również o ten szczegół. Dłonie Elsy z "Krainy Lodu" np. wyglądają już tak, jak powinny. Możemy odetchnąć z ulgą. Pomalowane paznokcie nie są tylko oznaką czarnego charakteru.

Zobacz także: 5 miejsc z bajek Disneya, które istnieją naprawdę

Zaczynali pojawiać się produkcjach Disneya, gdy byli jeszcze dziećmi. Część z nich zrobiła wielką karierę, inni odeszli w zapomnienie. Czym się obecnie zajmują i jak wyglądają?