Zamknij

Któremu klubowi zagorzale kibicują Donald Tusk i Jacek Kurski?

Redakcja
27.08.2018 20:53
Milionerzy
fot. screen Player.pl

Któremu klubowi zagorzale kibicują Donald Tusk i Jacek Kurski? — takie pytanie usłyszał w 108. odcinku „Milionerów” uczestnik Wojciech Kowalewski z Warszawy. Oto poprawna odpowiedź.

Któremu klubowi zagorzale kibicują Donald Tusk i Jacek Kurski? - tego pytania uczestnik się nie spodziewał. Choć dotąd gra szła mu jak z płatka, to tym razem przyznał, że wcale nie zna się na piłce nożnej. Choć w głowie świtały mu informacje o tym, skąd pochodzi Donald Tusk, to jednak nie odważył się strzelać. Najpierw poprosił o pomoc publiczność.

Któremu klubowi zagorzale kibicują Donald Tusk i Jacek Kurski?

A: Arce Gdynia; B: Lechii Gdańsk; C: Śląskowi Wrocław; D: Ruchowi Chorzów.

Spin doktor to... Kim jest spin doktor?

Publiczność wskazała w swoim głosowaniu, że chodzi o Lechię Gdańsk, czyli odpowiedź B. Gracz od razu stwierdził, że na tę odpowiedź stawiał, bo nie był pewien, w którym z miast Trójmiasta mieszka Donald Tusk. Odpowiedź ta okazała się poprawna.

Ulubiony klub piłkarski Donalda Tuska

Donald Tusk już od lat szkolnych bardzo pasjonował się sportem. Był zagorzałym kibicem i członkiem klubu kibica.

Jak pisała o nim "Polska The Times", już w czasach licealnych Donald wykazywał cechy wskazujące na to, że może przewodzić i szefować. "Na stadionie brał na siebie rolę przywódcy w prowadzeniu dopingu. Był głównym <zapiewajłą>. I nawet autorem niektórych piosenek. Do dziś nie został rozstrzygnięty spór, kto jest autorem słów stadionowego hymnu na melodię "Międzynarodówki". Wtedy to często śpiewano. Popielarz na 98 proc. jest pewny, że to Donald napisał kilka zwrotek. Jak to się zaczynało? "Bój to jest nasz ostatni. Krwawy skończy się trud, gdy biało-zieloni u pierwszej ligi wrót..." - pisano.

RadioZET.pl/dziennik.pl/SA

Ulubiony klub Donalda Tuska; któremu klubowi kibicuje Donald Tusk