Zamknij

"Ktoś jest w twoim domu": zwiastun horroru Netflixa od twórców "Stranger Things" i "Obecności"

13.09.2021 18:26
"Ktoś jest w twoim domu": zwiastun horroru Netflixa od twórców "Stranger Things" i "Obecności"
fot. DAVID BUKACH/NETFLIX

"Ktoś jest w twoim domu" to nowa propozycja grozy od platformy Netflix. Młodzieżowy slasher zadebiutuje jeszcze przed tegorocznym Halloween, a tymczasem zaprezentowano pierwszy zwiastun. 

"Ktoś jest w twoim domu" (ang. "There's Someone Inside Your House") z pewnością przypadnie do gustu fanom "Krzyku" i... "Pretty Little Liars". Nowy horror od Netflixa zawiera bowiem w sobie wszystko, co kochamy w slasherach, a traktować będzie o grupie nastolatków prześladowanych przez tajemniczego mordercę, który chce wyjawić ich najmroczniejsze sekrety. W sieci ukazał się pierwszy zwiastun i musimy przyznać, że zapowiada się na wyborny, niezobowiązujący seans grozy.

"Ktoś jest w twoim domu": zwiastun horroru Netflixa 

Film jest adaptacją bestsellerowej powieści Stephanie Perkins o tym samym tytule i opowiada historię licealistki, która wraz z grupką rówieśników znajduje się na celowniku zamaskowanego mordercy, który zamierza ujawnić światu ich mroczne sekrety.

Makani Young przeprowadza się z Hawajów do małego i cichego miasteczka w Nebrasce, aby zamieszkać z babcią i dokończyć szkołę średnią. Jednak w trakcie roku szkolnego jej koledzy z klasy zaczynają być prześladowani przez mordercę, który chce wyjawić ich najskrytsze sekrety przed całym miasteczkiem, a ponadto terroryzuje swoje ofiary, nosząc maskę do złudzenia przypominającą ich własną twarz. Mająca za sobą tajemniczą przeszłość Makani oraz jej przyjaciele muszą odkryć tożsamość zabójcy, zanim sami staną się ofiarami.

"Ktoś jest w twoim domu": kiedy premiera na Netflix?

Za kamerą stanął Patrick Brice ("Dziwak"), który pracował na podstawie scenariusza autorstwa Henry'ego Gaydena ("Shazam!"). Za produkcję odpowiadają zaś studio Atomic Monster Jamesa Wana - odpowiedzialne za głośną serię horrorów z uniwersum Obecności, oraz studio 21 Laps Shawna Levy'ego, które z kolei powołało do życia "Stranger Things".

W obsadzie znaleźli się: Sydney Park ("The Walking Dead"), Théodore Pellerin, Asjha Cooper, Dale Whibley, Jesse LaTourette, Diego Josef, Burkely Duffield, Sarah Dugdale, William MacDonald, Andrew Dunbar i Markian Tarasuik. "Ktoś jest w twoim domu" zadebiutuje w bibliotece Netflixa 6 października 2021 roku.

RadioZET.pl/Netflix