Zamknij

Magda Gessler i Kuchenne Rewolucje w Toruniu: Syf i malaria, to jest skandal!

Redakcja
29.11.2018 22:28
Kuchenne Rewolucje w Toruniu - Masala Twist. Magda Gessler: Syf i malaria, to jest skandal!
fot. screen / TVN

"Syf i malaria!", "To się kwalifikuje tylko do tego, żeby to zamknąć!" - to słowa, które mogliśmy usłyszeć w zapowiedzi nowego odcinka "Kuchennych Rewolucji". Magda Gessler w restauracji Masala Twist w Toruniu musiała zmierzyć się z brudem, ale także z problemami w kuchni. Do wielu dań dodawane były m.in. szkodliwe barwniki i glutaminian sodu.

"Po prostu brak mi słów, to jest żenujące. Takiego brudu już dawno nie widziałam. Na razie rewolucja jest wstrzymana, dopóki nie będzie czysto." - w taki sposób Magda Gessler podsumowała pierwszy dzień Kuchennych Rewolucji w restauracji Masala Twist w Toruniu.

Masala Twist w Kuchennych Rewolucjach - Magda Gessler chce zamknąć lokal

Magda Gessler podczas Kuchennych Rewolucji w Toruniu od razu po wejściu do restauracji Masala Twist znalazła jeden z powodów klęski lokalu. Do odwiedzenia tego miejsca według niej nie zachęcały zapachy oraz zamknięte okna i brak dopływu świeżego powietrza w środku. To był jednak dopiero początek problemów właścicieli. Gdy Magda Gessler otrzymała do spróbowania chlebek papadam m.in. z sosem miętowym, trudno było jej uwierzyć, że może on tak wyglądać bez żadnego sztucznego dodatku.

- Dlaczego to jest tak koszmarnie zielone? [...] Takiego koloru w naturze nie ma. - w taki sposób komentowała kolory dań, które były jej podawane.

W dalszej części programu okazało się, że do potraw dodawane były barwniki, które zawierały szkodliwe substancje, a także glutaminian sodu. Również herbata, którą przygotowali kucharze dla Magdy Gessler, nie spełniła jej oczekiwań. Napar w żaden sposób nie przypominał oryginalnego indyjskiego napoju.

- Ja tego nie będę piła, to są pomyje!

Magda Gessler po sprawdzeniu czystości kuchni w restauracji stwierdziła, że lokal nadaje się jedynie do zamknięcia.

- To miejsce czystością nie grzeszy. Tu jest syf i malaria! - to były jedne z jej ostatnich słów przed opuszczeniem restauracji.

Zobacz także

Kuchenne Rewolucje w Toruniu: Żar Tandoori zamiast Masala Twist

Ostatecznie jednak rewolucja się odbyła, a lokal z pomocą Magdy Gessler i jej ekipy został całkowicie odmieniony. Przede wszystkim w lokalu pojawiła się otwarta kuchnia. Po Kuchennych Rewolucjach Masala Twist w Toruniu nazywa się obecnie Żar Tandoori. W menu zaproponowanym przez restauratorkę znalazły się zupełnie nowe potrawy, m.in. pierożki samosa, potrawy przygotowywane w piecu tandoori, sałatka z mango i inne. Restauracja Żar Tandoori znajduje się pod adresem: Małe Garbary 26/4, 87-100 Toruń.

Przypominamy także, że powtórkę 13. odcinka "Kuchennych Rewolucji" można obejrzeć na platformie Player.pl.

RadioZET.pl/KP